Mohutný představitel říše zvířat vážící od 1,5 tuny až do 2,5 tun s délkou neuvěřitelných až 5 metrů, obývá východní Tichý oceán. Takto mohutní jsou však jen samci, samičky jsou výrazně menší. Jeho tělo je přizpůsobeno přežití i v extrémní zimě, takže si poradí s lokalitami s jeho vyšším výskytem, na Aljašce a v Kanadě. Mohutné tělo samců dokáže vydávat silné zvuky, ale ty nejsilnější během páření a ukázce síly ve snaze uchvátit samičky.
Vřešťan je největší opice Jižní Ameriky, obývá lokální místa Kostariky ve Střední Americe a pralesy Jižní Ameriky. Své hlasivky a plíce světu předvádí zejména během rána nebo západu slunce. Symbolizuje hlavně teritoriální oznámení o tom, že území patří jemu, případně na lákání samičky. Jeho hlasitý projev je často předmětem zkoumání zoologů a tak je tato tmavě zbarvená opice velmi známým představitelem hlučných zvířat světa. Síla hlasivek má mírně překračovat výšku 125 db. Slyšitelný je až na 5 kilometrů.
Papoušci Kakapo soví a Kakadu molucký jsou výjimeční ptáci. Z jejich malého opeřeného těla vycházejí přímo neuvěřitelné zvuky. Kakapo dosahuje sílu až 132 decibelů a Kakadu, jeho blízký, ale méně ohrožený příbuzný, má o 3 až 6 decibelů méně. Oba však používají takto silné hlasivky na přilákání samiček, ať jsou i na kilometry vzdálené. Například Kakapo samičky láká v noci, protože je noční pták. V noci se tedy i jeho "zpěv" rozlévá na desítky kilometrů.
Nyní to vyzní jako vtip, ale není tomu tak. Mořský krab druhu Alpheus bellulus s tygrovaným vzorem dokáže díky klepetům vydat zvuk do výšky až téměř 190 decibelů, což téměř sahá na první místo. Vlastně mořský krab získává druhé místo spíše proto, že tato výška decibelů není dosažena vždy, nebo ve většině. Spolu se zvukem z klepeta vypálí vzduchová bublina, která omráčí nebo zcela zabije kořist. Rybu nebo mušli, obě mají málo šancí na přežití po takovém neobyčejném překvapení.
Celkem nejhlučnější zvířetem na světě je plejtvák obrovský, zároveň největší savec na světě a také největší mozek na světě. Tento mohutný tvor dokáže vydávat tak pronikavé zvuky, které je slyšet až do vzdálenosti 850 kilometrů. Není známo, jak rychle a jak daleko by se zvuk šířil, kdyby plejtvák žil na souši. Tento tvor drží několik rekordů, takže se nemůžeme divit ani jeho prvenství i v tomto žebříčku.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.