Jeden z prvních a největších mýtů spočívá v tom, že lidé věří, že konzumace určité potraviny, či skupiny potravin dokáže účinně zabránit rakovině, případně dokáže účinně bojovat s rakovinou u domácích zvířat. Funguje to pouze do určité míry a nikdy není výsledek zaručen. Pokud dojde k úspěchu, tak se klidně může jednat o náhodu. Samozřejmě, že existují potraviny, které jsou zdravější než ostatní, ale samy o sobě nemají tak výrazný vliv, aby dokázaly porazit rakovinu. Na věc je třeba hledět komplexně. Nevěřte komerčním krmivům pro zvířata, která deklarují látky schopné porazit rakovinu. Pod diagnózou rakovina se skrývá několik desítek různých typů onemocnění a ty se od sebe výrazně liší, což doslova vyvrací fakt o jedné jediné potravině, která vše vyřeší.
Další z mýtů se týká příjmu sacharidů. Mýtus hovoří o tom, že pokud zvíře přijímá více sacharidů, tak podporuje růst rakoviny. Je to mylné tvrzení, protože energetické nároky všech buněk jsou v podstatě stejné. Pouze ty rakovinné se rychleji replikují a proto potřebují více energie. Pokud přidáme do stravy sacharidy, tak to ale neznamená, že rakovinné buňky rostou rychleji. A na druhé straně je dokázáno, že pokud omezíme příjem sacharidů, tak se nezpomalí rakovinné bujení.
Očkování u koček vyvolává rakovinu. Je to pravda jen do určité míry. Je dokázáno, že se tento problém vyskytuje pouze u jedinců, kteří mají jisté genetické předpoklady pro zvýšení zánětlivých procesů jako odpověď na injekci. Problém dokáže nadělat jakákoli injekce a ne pouze ta očkovací. Přehnaná reakce se může dostavit například i při implantování čipu.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.