Pojem bojové plemeno jako takové, je nevhodným pojmenováním pro množství plemen, které se vlivem špatné výchovy stávají nebezpečné pro své okolí. I člověku, který nikdy psa nevlastnil musí být jasné, že útok psa je vždy výsledkem špatné a zanedbané výchovy ze strany jeho majitele. Přinášíme vám několik faktů ze života psů, kteří se krutým osudem ocitli na okraji společnosti, kde jim dokáže pomoci pouze člověk, který je na ten okraj dostal.
Bojoví psi se začali na boj v aréně poprvé používat v období starověkého Říma. V této době nebylo ničím zvláštním, když se pes v aréně postavil jinému psovi, či dokonce jinému zvířeti. Psi tak soupeřili třeba i s vlkem, medvědem, či dokonce tygrem a lvem.
Plemena, které se nejčastěji označují za bojová a jsou používána při psích zápasech jsou Americký stafordšírský teriér, Americký buldok, či Americký pitbulteriér. Jako vhodné plemeno se však dá označit doslova jakékoliv větší plemeno psa a samozřejmě nesmíme zapomínat ani na křížence. Ale v každé zemi najdeme i jiná plemena, které se zneužívají na zápasy. Například v Jižní Americe je to logicky Brazilská fila a Argentinská doga.
Největší podíl na nelegálních psích zápasech mají Spojené státy americké, kde je do tohoto nelegálního byznysu zapojených přibližně 100 tisíc lidí. Internet a moderní doba mobilů podstatně usnadňuje průběh tohoto nelegálního a neetického podnikání. Samotný boj v psím zápase trvá obvykle několik minut, ale může dosáhnout i času několika hodin. Nelegální psí zápasy mají často pod palcem zločinecké skupiny, které vydělávají na sázení a vstupném, které lidé zaplatí za návštěvu této kruté akce. V USA jsou častými návštěvníky dokonce i děti a mladiství.
Pes, který je připravován na zápas je ponižován a často je na něm páchané fyzické násilí a používá se i vyhladovění. To vše má za úkol spustit instinktivní chování, které zvyšuje agresi. Krutý svět psích zápasů zůstává stále mimo zájem širší veřejnosti, protože se děje skrytě a mnoho lidí si ani nepřipouští jejich existenci. Toto všechno a ještě mnohem více se však opravdu děje. Psům se mimo jiné podává i množství léků, které mají za úkol podpořit růst svalstva, ztlumit bolest a podpořit agresi. Do tohoto "podnikání" je tak zapojeno i množství veterinárních lékařů, kteří místo toho, aby psům pomáhali, dělají pravý opak!„„„
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.