Tloušťka vlasu je dána geneticky a nijak výrazně ji nezměníte. Můžete se jen starat o to, aby byly jemné vlasy zdravé. To znamená dostatečný příjem zinku, selenu a proteinů.
Jemné vlasy potřebují vhodný styling, abyste tento problém dokázali vhodně maskovat. Důležitý je dobrý střih, o který poproste šikovného kadeřníka, a potom používání přípravků, které vlasům dodají objem. Ještě jeden tip: Jemné vlasy fénujte u kořínků pomocí kulatého kartáče, dodáte účesu požadovaný objem.
I zde hraje svou roli genetika. Všimněte si, že někteří lidé mají původní barvu vlasů i v padesátce, jiní mají první šediny už jako dvacetiletí. Přece jen můžete něco v tomto směru udělat. Vlasům dodejte vitamin B-12, který je potřebný pro tvorbu barviva - hemoglobinu. Díky němu se v krvi váže kyslík, takže i vlasy působí zdravěji a svou přirozenou barvu ztrácejí pomaleji.
Vitaminy skupiny B najdete přirozeně v potravě, sáhněte častěji po rybách - lososu, tuňákovi, sardinkách. Stejně vitaminy skupiny B najdete také v mléčných výrobcích. Co se vzhledu vlasů týká, použije jemné a šetrné barvy na vlasy, které vás šedin zbaví.
Lupy jsou důsledkem velmi suché pokožky hlavy. V zimě se tento problém ještě zhoršuje, protože nosíme čepice a studený vzduch venku pokožku také vysušuje.
Pokud vás trápí lupy, vlasy a péče o ně vyžadují zvýšenou pozornost. Především tělu dopřejte dostatek zinku a v potravinách zase vyhledávejte nenasycené mastné kyseliny. Ty jsou přítomny zejména v oříšcích, vejcích, lněných semínkách. Kromě nich jezte čočku, pomeranče - jsou bohaté na zinek a celozrnné produkty.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.