změny teplot, časté fénování, nošení čepic a jiných pokrývek hlavy. Vlasová pokožka může proto reagovat svěděním, zarudnutím, intenzivnějším maštěním se nebo naopak vysušením. Pokrývkou hlavy jsme si sice ochránili vlasy před chladem, ale zabránili jsme tak cirkulaci vzduchu. V přechodném období mezi zimou a jarem se často objevují mlhy a vlhké počasí způsobují krepování vlasů. Na druhé straně kvalita vlasové pokožky rovněž závisí celkového zdravotního stavu a kondice.
Reakce pokožky mohou být reakcí organismu například po užívání antibiotik nebo jiných léčebných kúr. Změny způsobuje také stres a nesprávná životospráva. Odborníci doporučují při jakémkoli problému popřemýšlet, zda za poslední tři měsíce nedošlo ve vašem životě ke změnám, které se mohly odrazit na kvalitě vlasů i pokožky. Problém konzultujte se svým kadeřníkem a sáhněte po specializované šetrné vlasové kosmetice, která je k tomu určená. Jakkoliv oslabený vlas, ať už mechanicky, nebo chemicky, tedy odbarvený, melírovaný či po trvalé má tendenci v namáhaných podmínkách měnit svůj vzhled. Prudké změny teplot vlasy vysušují a stávají se slabšími, křehčími a lámavějšími. Pokud se o vlasy staráte kvalitně během celého roku, neměly by nastat nečekané změny ve vzhledu vlasů a kvalitě vlasové pokožky. V takovém případě není nutná žádná změna v péči nebo speciální kúra.
Profesionální kadeřník udělá klientce diagnostiku vlasové pokožky a vlasů. Na základě diagnostiky doporučí postup, jak se dá problém vyřešit.
Fakt je, že kvalitu vlasů ovlivňuje stav vlasové pokožky a ta je obrazem našeho celkového zdravotního stavu. Kvalitní vlasy, zdravou vlasovou pokožku si nekoupíte na počkání ani za jedno umytí. Důležité je, abychom se drželi doporučení svého kadeřníka! Důležité je, používat kvalitní šampon, péči určenou přímo pro daný typ vlasů a vlasovou pokožku.
Na jarním lyžování myslete nejen na ochranu pleti před sluncem, ale i vlasů. Při pobytu na horách se sluneční paprsky odrážejí o bílou sněhovou plochu a ve velké intenzitě se opírají o vlasy. To znamená, že si třeba chránit před sluncem nejen obličej, ale i vlasy kosmetikou s UV faktorem. V přechodném vlhkém počasí v městech bychom měli sáhnout po přípravcích proti krepatění vlasů. Produkty by měly obsahovat složku, anti-frizz ', která zabraňuje pronikání vlhkosti do vlasu a způsobuje jeho krepování a kroucení se. Anti-frizz dokáže vlas obalit a udržet ve tvaru daném při vyfoukání a konečné úpravě. Najdete ho především v stylingových přípravcích, jako jsou laky na vlasy a uhlazující mléko určené pro finální styling.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.