Namíchali jste si barvu podle návodu a najednou zjistíte, že nemůžete najít štětec? Barvu třeba nanášet ihned po namíchání, proto si všechny věci připravte předem.
Co budete potřebovat:
Vlasy si alespoň den-dva před barvením nemyjte. Barvení je chemický proces a přirozený maz slouží jako ochrana pro pokožku hlavy.
Pipi namísto Marylin? Produkty na domácí barvení jsou dnes velmi kvalitní, ale ne každý sen můžete realizovat v koupelně. Extrémní změny barvy vyžadují důkladnou analýzu vlasové struktury a znalosti o chemických procesech při barvení. Radikální zesvětlování vlasů nechte na profesionálech, jinak riskujete nechtěný odstín a poškození vlasu.
Boj s odrosty, zejména pokud jsou šedivé, vyžaduje pravidelné nasazení. Je zbytečné, namáhat si při každém dobarvování celé vlasy. Pomozte si malým trikem: Do délek si vmasírujte kondicionér, který zabrání bezprostřednímu kontaktu s chemií. Barvu naneste na kořínky, nechte působit a do délek aplikujte barvu jen na posledních 10 minut, čímž šetrně oživíte odstín.
U krátkých vlasů a barvení odrostů určitě. Už délka po ramena si však vyžaduje dvě balení barvy! Jinak riskujete, že velkoryse začnete a velmi skromně skončíte. Pokud vám jde o dokonalý výsledek, nešetřete!
Vlasy nabarvené hennou se nesmí následně barvit chemickými přípravky. Problémem jsou kovové soli v přírodních barvách, které mají zintenzivnit barevný výsledek, a reagují s chemií. Počkejte, dokud se barva kompletně nevymyje nebo neostříhá, jinak můžete dopadnout "zeleně".
Ačkoli vše ovládáte, návod si alespoň proběhněte. Občas se stává, že výrobce změní složení produktu, čímž se například zkrátí čas působení. Pokud si barvu necháváte na vlasech příliš dlouho, zbytečně je namáháte. Z čísla na krabičce můžete zjistit mnoho zajímavého. Například i to, jaký barevný výsledek můžete očekávat.
Rozlišujeme 4 základní typy nebo třídy barev, které se odlišují trvanlivostí, intenzitou krytí a složením.
1. Jednorázové
Pokud si chcete nový barevný odstín jen vyzkoušet nebo oživit barvu vlasů, malé jednorázové sáčky jsou pro vás to pravé. Neobsahují amoniak ani peroxid a vydrží 3 až 4 mytí.
2. Tonery
Mají nízkou koncentraci peroxidu, neobsahují amoniak a zachycují se jen na povrchu vlasu. Jsou vhodné na první barvení nebo na udržování mezi dvěma trvanlivými barveními. Dobře je snášejí i ženy s citlivou pokožkou. Vydrží 6 až 12 umytí.
3. Semipermanentní (intenzivní tónování)
Jsou bez obsahu amoniaku a velmi šetrně pronikají i pod šupinkatý povrch vlasu. Často obsahují oleje, které vlasy chrání již při barvení a zároveň zintenzivňují zářivost barvy. Nedokáží vlas zesvětlit v takové míře jako konzistentní barvy. Vydrží až do 25 umytí.
4. Trvanlivé barvy
Obsahují amoniak i peroxid, nevymývají se a dokáží vlasy výrazně zesvětlit i ztmavit. Amoniak narušuje šupinkatý povrch vlasu, aby se barevné pigmenty usadily v jeho struktuře. Pravidelně je třeba dobarvovat jen odrosty. Načervenalé odstíny postupně ztrácejí na intenzitě.
Máte čerstvě nabarvené vlasy a chcete, aby vám barva vydržela co nejdéle? Na stabilizaci a zafixování do vlasové struktury potřebuje čas, proto si vlasy umyjte nejdříve za dva dny.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.