Trápí vás velké břicho? Naučte se správně držet tělo a břicho samo zmizí!

Datum článku: 18. 12. 2019

Povislé a vyvalené břicho na kráse nepřidá. A přitom nemusí jít vůbec o projev nadváhy či obezity! Někdy máme správnou váhu, ale nesprávné držení těla a problém je na světě. A tady stačí jednoduchá pomoc a břicho zmizí velice rychle. Jen je třeba začít se svým tělem pracovat.

břicho, správné držení těla, obezita, zdraví, cvičení na břicho

Pouze cviky nestačí

Cílený trénink břicha je možný, ale spornou otázkou zůstává, jak je účinný. Břicho, jako svalová partie, je jen jedním kusem skládanky celého těla. Trénink jen jedné části těla může být často kontraproduktivní. Tělo je a pracuje jako celek! Proto je celkové zaměření se na trénink celého těla v 99 procentech účinnější než trénink zaměřený na jednu partii. Prioritní je specificky zaměřený trénink, životní styl, denní a noční režim, ostatní trénink, spánek, regenerace, výživa, a tak dále.

Správné držení těla

Hubnutí břicha začíná již ve správném držení těla. A to ve vzpřímeným postoji s hlavou v prodloužení páteře, ne její předsunutím. Nesprávné držení těla je stejným "postihem" populace jako samotná obezita. Kromě zdravotních benefitů správné držení těla zeštíhluje! Mnoha lidem kteří chtějí zmenšit obvod pasu, stačí natrénovat správné držení těla V mnoha případech jde zejména o lidi, kteří z důvodu nesprávného držení těla mají problémy s velkým břichem. Přitom obvod pasu nebyl kritický, oni to břicho prostě vyvalují, protože zapomněli, jak mají správně držet své tělo.

Posilování břicha v běžném denním provozu

Asi nejjednodušší, co můžeme udělat během běžných dní, je chodit a sedět vzpřímeně. Kabelku či nákup střídavě noste na obou stranách , případně je noste před tělem se zapojováním břišních svalů. Kromě toho můžete sedět na míči nebo chodit v jedné linií po čáře na chodníku nebo souvislé řadě dlažby. Jsou to poměrně jednoduché záležitosti, které nám pomohou zapojit břišní svalstvo.

Cvičení pro radost 

Zpravidla se proces cvičení začíná určitým nakopnutím. Pokud už má člověk správnou motivaci, jde za výsledky. To je nejideálnější scénář. V případě, že se dostaví nechuť nebo dokonce odpor k pohybu, jsou v podstatě dvě možnosti. Překonat se a učinit vše potřebné nebo trénik vynechat a přehodnotit, zda stojí za to cvičit. A to je hlavně o tom, jaká jsme osobnost. 

Autor: Lenka Kostková