Tuk není vždy jen na povrchu těla, tam, kde ho vidíme. Kromě něj totiž existuje i viscerální tuk, který se nachází v břišní dutině kolem a uvnitř našich orgánů a slouží k jejich ochraně. Proto se mu také někdy říká tuk viscerální nebo také orgánový. V případě, že máme tohoto tuku nadbytek, může nás mnohem více ohrozit než tuk podkožní. Viscerální tuk je velmi úzce spojen vyšší hladinou tuků v krvi, což může vést k závažným chronickým chorobám jako jsou cukrovka či dokonce srdeční infarkt a mozková mrtvice . Tak co říkáte, stále si myslíte, že lidé, kteří mají v genech dobrou postavu nemusí celý život nic dělat?
Mnozí lidé místo toho, aby cvičili jen drží dietu, méně jedí nebo prostě mají v genech štíhlou postavu, tak nedělají nic. Ale to není správné, zdravé tělo by mělo být pevné, poměr svalů a tuku by měl být ve prospěch svalů. Cvičením také podpoříme proudění krve, rozhýbeme metabolismus a dostaneme z těla ven škodlivé látky. Lidé, kteří se nehýbou mají metabolismus na bodu mrazu, v těle se jim hromadí škodliviny, hrozí jim různé nemoci a tuk se hromadí možná i na těch místech, kde ho sice není vidět, ale může tam být mnohem nebezpečnější. Tehdy už začínáme hovořit o tuku viscerálním a ohrožení našich orgánů.
Váha není vždy rozhodující, protože mnozí vypracování lidé váží více než ti s mírnou obezitou. Je třeba si uvědomit, že svaly jsou těžší než tuk, důležitý je celkový poměr svalů a tuku těla, ne to, jak to na první pohled vypadá nebo kolik to váží. Pevná stehna, hýždě či ruce jsou určitě hezčí než povislá a ochablá, přestože mohou vážit i o nějaké to kilo navíc. Je to dobrá zpráva i pro ty, kteří se na své postavě nadřeli. Ano, udělali jste toho hodně i pro vaše zdraví, viscerální tuk pro vás není nebezpečím a vaše tělo máte pevně pod kontrolou.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.