Donedávna byl ve výživě trend konzumace cereálií, sójových výrobků a nízkotučných produktů, takže se müsli těšilo velké oblibě. Nyní se naopak prosazuje nízkosacharidová strava s důrazem na kvalitní bílkoviny a zdravé tuky, čímž se vhodnost křupavých dobrot pro naše zdraví i linii zpochybňuje. Doporučení tedy zní: nebojte se müsli (ani těch zapékaných) a müsli tyčinek (ani těch s polevou). Díru do žaludku vám neprovrtají a rapidní nárůst hmotnosti také nezpůsobí. Jen je třeba vybrat si kvalitní produkty, jíst je spíše dopoledne nebo po náročném tréninku a v omezeném množství.
Při výběru svých snídaní rozlišujte mezi müsli a cereáliemi. Pod označením müsli se rozumí pokrm z obilovin, který svými kořeny spadá do oblasti Německa a Švýcarska a skládá se z tepelně neupravených ovesných vloček a ovoce.
Zní to zdravě (vlivem reklamy), avšak cereálie rovná se obiloviny a ty zase tak super zdravé samy o sobě nejsou. Často bývají pufované, čímž se zvedne jejich glykemický index a po jejich snědení budete brzy hladoví a mnohokrát jsou slazené, máčené v medu nebo čokoládě. Krásné barevné krabice s pohádkovými motivy mají za úkol nalákat děti, pro které jsou ale z nutričního hlediska naprosto nevhodné!
Jako dopolední svačina nebo doplnění energie po fyzické aktivitě nejsou špatné. Ty s polevou obsahují více tuku i cukru, ale i tak se většinou prodávají po 30 gramech a takové množství vám určitě žádné škody na postavě ani zdraví nenapáchá. Tyčinky bez přidaného cukru jsou samozřejmě vhodnější.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.