Velmi často se stává, že si ji dokonce během dne ani neuvědomujete. Při velkém pracovním nasazení je vaše mysl úplně jinde a večer to na vás vždy dolehne. Bolavá záda, žaludek nebo nohy se ozvou vždy až tehdy, když si lehnete a jejich intenzita vám nedovolí ani usnout.
Důvodem je, že obsahují určitý podíl kofeinu. Pokud tedy užíváte tyto léky ve večerních hodinách, máte problémy i se spánkem. Zkuste se proto podívat na jejich složení a poradit se se svým lékařem o změně jejich užívání a možnosti přesunout je na dopoledne.
Opět přichází na řadu klid po celodenní aktivitě. Večer na vás dolehnou všechny obavy a namísto klidného relaxu se vám nekontrolovaně honí hlavou stovky myšlenek. Namísto neustálého řešení problémů je proto opravdu důležité nezanedbávat užívání léků na tuto nemoc, abyste se dokázali uklidnit a rychleji usnuli.
Dávejte pozor na to, co konzumujete pár hodin před spaním. Nejde jen o to, abyste vynechali samotnou kávu. Kofein se nachází i v kolových nápojích, které byste měli vyměnit za čistou vodu. Také si dávejte pozor na čokoládu, která je rychlým zdrojem energie a kvůli tomu se vám špatně usíná. Vyhněte se i vyjídání chladničky po návratu z práce, protože s plným žaludkem se vám nespí dobře. Nejezte také smažená jídla, houby a jiné těžko stravitelné pokrmy.
Právě potíže se spánkem mohou být prvotním signálem onemocnění jako Alzheimer nebo Parkinson. Při neurologických problémech se totiž usíná mnohem hůře a narušuje se klidná atmosféra kolem vás.
Často jde o nerozpoznané alergie, které vnímáte jen jako večerní nervozitu. Po ulehnutí do postele vás neustále svědí tělo, dráždí vás oči, případně se vám hůře dýchá. Způsobené to může být roztoči, nevhodnou složkou v pracím prášku, ale i nesnášenlivostí chladu, pokud nemáte v ložnici příliš teplo a dalšími komplikacemi.
Mezi které patří například RLS neboli syndrom neklidných nohou. Vždy, když si lehnete a nohy se vám uklidní, pociťuje v nich nepříjemné tiky. Trošku vám nimi jakoby trhalo, případně vás trápí táhlé bolesti po jejich stranách. Toto onemocnění mají často zejména fyzicky těžce pracující lidé.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.