Paraziti mají různé tvary a velikosti. Nejběžnějšími parazity jsou:
aniž jste o tom věděli. Síla vašeho imunitního systému může určit, zda víme nebo nevíte o tom, že hostíme parazity. Zatímco je pravda, že osoba v sobě může mnohdy přechovávat parazita, aniž by o tom věděla, jiná osoba může být infikována stejným parazitem a cítit se naprosto zničeně a unaveně aniž že by dokonce věděla, že kořenem její vleklé nemoci je parazitní infekce.
Když je imunitní systém oslabený únavou, vždy nastává riziko zahájení zánětlivé kaskády v těle. To platí speciálně pro střevo, které má přímé komunikační spojení s mozkem prostřednictvím bloudivého nervu.
Pokud v sobě pěstujete parazita, může být jakákoliv práce, kterou uděláte pro vyléčení svého břicha, stále ohrožena. Je to proto, že parazité často vytvářejí střevní záněty a ničí střevní sliznici.
1. Chronické zažívací problémy - I pokud jíte velmi zdravou a zásaditou stravu, přijímáte dobré bakterie a potraviny s kulturou a stále pociťujete vážnou bolest při trávení, nadýmání, únavu, měli byste zvážit očistu od parazitů. I bez parazitů může léčba střeva trvat i šest měsíců, protože šest měsíců trvá, dokud zánětlivá reakce střeva úplně vychladne.
2. Různé formy duševní tísně- To zahrnuje depresi, úzkost, bolesti včetně bolestí hlavy a očí, halucinace, změny chování a podivný pocit, že je něco v hlavě zaseknuté. Často bývají tyto symptomy léčeny antidepresivními léky a zůstávají nevyřešené. Diagnóza může dojít až ke schizofrenii. Kromě toho, tyto symptomy se obvykle spojují s trávicími problémy. Střevo je plné neuronů a neurotransmiterů, hlavně serotoninu. Vytváří něco, co je známé jako střevní nervový systém. Jak bylo zmíněno, střevo a mozek mají přímé spojení, které se běžně nazývá osa střevo-mozek. Tento vztah znamená, že potíže v gastrointestinálním traktu se mohou projevit v nervovém systému. Když je v břiše zánět, může to vést k zánětům v mozku. A naopak, zánět v mozku se také přímo spojuje se zánětem v břiše. Mozkové záněty mohou způsobovat duševní úzkost jako depresi, úzkostlivost a kognitivní poruchy.
3. Autoimunitní poruchy
Mnohdy mají autoimunitní poruchy vztah jedna s druhou. Autoimunitní poruchy, které byly zdokumentovány a speciálně byly spojeny s parazitních infekcí souvisí se střevy a klouby, jako je syndrom dráždivého tračníku a reaktivní artritida. Paraziti infikující střevo mohou v těle spustit zánětlivou kaskádu.
Pamatujte, že síla imunitního systému a endokrinního systému z velké části určuje, jak závažně parazitní infekce ovlivní daného jedince.
To závisí na tom:
Nejčastějšími zdroji parazitní infekce jsou: znečištěná voda, syrové nebo nedostatečně tepelně upravené maso (i ryby), špatně umyté ovoce a zelenina, domácí zvířata a jejich výkaly, špatná hygiena, apod.
Očistu proti parazitům lidé v minulosti bylo zvykem u běžně, ale dnes, když jsme zdraví, nám paraziti nezpůsobují závažné problémy - tělo se s nimi dokáže vyrovnat. A až když se tělo oslabí nebo onemocníme, nastávají problémy. Na očistu proti parazitům se používaly speciálními způsoby připravené například slupky z vlašských ořechů, hřebíček, pelyněk, česnek a cibule - i ve formě klystýru, ricinový olej, atd. Existují také speciální bylinné přípravky proti parazitům. Během protiparazitárních kúry by se neměl konzumovat žádný cukr, výrobky z bílé mouky ani maso.
V mnoha případech je parazitní infekce zcela nediagnostikovaná. Parazitní infekce jsou běžnější, než si mnoho lidí myslí. Síla imunitního systému je rozhodující, zda jste nebo nejste náchylní k parazitní infekci.
Proti parazitům je ideální očistná kúra proti parazitům - stravou a přírodními prostředky. Pomoci vám mohou i speciální bylinné přípravky na očistu od parazitů.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.