aby se předešlo vážnějšímu onemocněním, kterým je karcinom prostaty. Právě tohoto onemocnění v Čechách stále přibývá.
To, že v Čechách se muži se o svoji prostatu zajímají pramálo, potvrdily i výsledky průzkumu. Z výsledků například vyplynulo, že téměř polovina mužů až rok otálí a dá se trápit příznaky onemocnění, než vyhledají lékaře. Téměř třetina mužů poté, co začala mít problémy s močením a prostatou, situaci nijak neřešila. Asi polovina se obává vyšetření a následné léčby a až 36 procent ani netuší, že problémy spojené s prostatou a močením se dají léčit. Přitom pokud pacient přijde k lékaři včas, může se stát, že se léčbě dokonce úplně vyhne. Díky doporučením lékaře a změně životosprávy se jeho stav může zlepšit sám od sebe. Lékař pak stav pacienta jen v pravidelných intervalech sleduje. Sledování volí lékaři až v 46 procentech případů, a to hlavně u mužů do šedesátky. Se zhoršujícím se stavem pacienta lékaři stále častěji sahají po lécích.
Pozoruhodné je, že mužům jen minimálně překáží bolest či pálení při močení a ani časté záněty močových cest nejsou pro ně nějak obzvlášť nepříjemné. Ve skutečnosti to obtěžuje ani ne deset procent mužů. To, co jim však nejvíce vadí, jsou noční návštěvy toalety. Téměř pro polovinu z nich je právě časté noční vstávání největší pohromou v souvislosti se zvětšenou prostatou.
mýlí se. Téměř 60 procent žen si všimlo, že s jejich partnerem něco není v pořádku. Navíc umí přesně říct, kdy jejich partner začal mít s prostatou problémy.
Co je však důležitější, až u třetiny partnerů si ženy všimly zhoršení psychického stavu, a zejména zhoršení jejich partnerského života. Až 75 procent žen se probudí vždy, když muž v noci vstane a jde na toaletu, 24 procent trpí dokonce nespavostí.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.