které se musí užívat při různých závažných onemocněních, bez nichž by člověk skutečně zemřel, ale zejména o volně prodejných lécích, kterými se krmí někteří z nás jako lentilkami. A samozřejmě i mnohé léky na předpis se vybírají možná trochu unáhleně. Jenže v tomto případě lze netřeba vinit ani lékaře ani pacienta.
že dnešní zaměstnavatelé trvají na tom, abyste chodili do práce, PN je tak směšně placená, že si člověk vezme raději 1-2 dny dovolené a pomocí léků se snaží onemocnění „vyléčit“. Jde zejména o různá respirační onemocnění, nachlazení, bohužel, často i chřipky či angíny. Bohužel, ani užívání i těch nejobyčejnějších léků nezbývá bez následků, pokud se to přehání. Vždyť podle statistik jen takové obyčejné léky jako Anopyrin , Aspirin , Acylpyrin a podobné , tedy léků na bolesti hlavy, zubů, svalů, teploty, se každých 24 hodin zkonzumuje 64 kg těchto léků! Po požití vyšších dávek nebo při dlouhodobém užívání existuje riziko postižení jater a riziko krvácení ze sliznice.
je velmi známý a účinný lék proti bolesti i teplotě, jeho časté a dlouhé používání také může vést k poškození jater a ledvin. Velmi oblíbený přípravek Ibalgin také ohrožuje játra při častých a vysokých dávkách.
V dnešní době mají léky proti různým chorobám stále lepší účinky, vyvíjejí se stále nové léky a staré se vylepšují. Faktem však zůstává, že všechny mají kromě těch dobrých účincích i vedlejší účinky - slabost, únavu, nadýmání, pocení, poruchy trávení, zvýšený cholesterol, impotenci ... Pacient často musí vyzkoušet několik druhů léků, dokud se najde takový, který mu nezpůsobuje jiné problémy.
život zachraňující antibiotika mají vedlejší účinky, jako žaludeční nevolnost, zvracení, průjem apod. Proto se doporučuje zároveň s nimi užívat probiotika, aby se nezničila střevní flóra.
Ačkoli se mnoho dnešních civilizačních problémů dá vyřešit změnou životního stylu a změnou stravovacích návyků, lékaři málokdy najdou pochopení pro své rady. Lidé jsou netrpěliví , chtějí výsledky ihned a bez námahy a beze změny zaběhnutých zvyků. Pokud se jeden lékař vzepře, najdou si jiného, trošku problémy přibarví a hurá, mám lék!
pokud je to možné a užívat je pouze v nezbytných případech. Navíc, takto budou mnohem účinnější, pokud si vezmete například lék proti bolesti hlavy pouze občas, zabere zřejmě ihned. Pokud ho budete jíst denně, často musíte dávku po čase zvýšit. To platí i o lécích na spaní. Účinkují pouze dočasně, protože neřeší problém, pouze následky. Přitom bolení hlavy často přejde při procházce na čerstvém vzduchu, také dobrý spánek si můžete přivodit tím, že se před spaním zdravě unavíte a změníte myšlenky. A tabletku vezmete až tehdy, když máte pocit, že už to jinak nejde. A naopak, místo jedení různých stimulačních preparátů nebo velkých šálků silné kávy ráno nalačno, zkuste probuzení studenou sprchou a pár cviků. Uvidíte, jak vás to nastartuje, to žádná tabletka nedokáže.
také dobrý spánek si můžete přivodit tím, že se před spaním zdravě unavíte a změníte myšlenky.
Důležité je také vědět, kolik tabletek si máte vzít, pokud neurčí přímo lékař a kolik tabletek může způsobit předávkování. Také nekombinujte svévolně léky, mohou se vzájemně nesnášet. Vše konzultujte se svým lékařem. Neužívejte léky déle , než je nutné , riskujete tím vytvoření fyzické i psychické závislosti na lécích.
a vyhraďte si je jen na situace, kdy byste se bez nich nemohli obejít. Je skutečně načase přestat se pokoušet zabít pavouka kladivem.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.