Jak přežít zimu?

Datum článku: 12. 7. 2013

Máme pro vás sedm zaručených rad, které zajistí vaši pohodu až do příchodu jarních měsíců!

Jak přežít zimu?

1. Schovejte se před zimou pod peřinu!

Jak nejpříjemněji bojovat proti třeskuté zimě? Schoulení v teplé posteli! Pokud si to můžete dovolit, nemusíte ani nos z domu vystrčit, tak klidně zůstaňte v posteli. Když si chcete zajistit co nejlepší komfort, měli byste se zakrýt péřovou peřinou, která nejlépe hřeje. K tomu dobrá kniha a horký čaj a mráz za oknem nemá šanci znepříjemnit vám den!

2. Horká koupel - zahřeje i potěší!

Ubíjí vás chladné zimní počasí a dolehl na vás stres? Napusťte si do vany teplou vodu, přidejte do vody pár kapek oleje či pěnu a vychutnejte si chvíli nicnedělání. Díky horké koupeli si skvěle odpočinete a zahřejete tím i své zkřehlé tělo. Také odbouráte stres, který narušuje přirozenou termoregulaci organismu a zapříčiňuje pocity chladu či třes.

3. Masáž těla rozproudí krevní oběh!

Chcete si zpříjemnit zimní den a zahřát tělo? Tak si dopřejte masáž těla a to ideálně za pomoci rozmarýnového masážního oleje. Masáž v kombinaci s rozmarýnovým olejem podpoří látkovou výměnu, prokrví tkáně a rozproudí krevní oběh. Výsledkem tak bude pocit tepla, fyzického a psychického klidu.

4. Sanování v zimě?

A proč ne? Právě v zimě je častokrát naše imunita oslabena a tak snáze podlehneme virovým onemocněním. Pokud se potřebujete rychle zahřát a zároveň zrelaxovat, sanování je pro vás tím správným řešením. Sanováním se z těla vyplaví škodlivé látky, které oslabují imunitní systém a zdraví celého organismu. Sanování také odbourává stres a proto je mimořádně zdravé, ale i příjemné. Proč si tedy nedopřát takový relax?

5. 10 minutové větrání!

I v zimě je třeba větrat. V pokoji, ve kterém spíte, byste měli otevřít okna dokořán alespoň na 10-minut ráno i večer. Větrání v zimě je důležité z hlediska udržení zdravého prostředí. Pokud se rozhodnete, že chladný, ale čerstvý vzduch nepustíte do svého příbytku, je možné, že se vám to vymstí v podobě nejrůznějších zdravotních potíží - např. tlakem na hrudi, bušením srdce, únavou. Nebojte se proto větrat, nejenže se vám bude večer lépe spát, ale v konečném důsledku vám bude i příjemně teplo.

6. Sportem k zahřátí?

Přiměřená tělesná aktivita jednoznačně rozproudí krevní oběh a zahřeje organismus. Ale! Pokud se rozhodnete sednout na kolo nebo si zaběhat, aniž byste sportovali pravidelně a byli na to trénovaní, nemusí to tak jednoznačně platit. V takovém případě zvolte spíše jednodušší, méně zatěžující cvičení nebo sportujte rekreačně pro dobrý pocit, bez ohledu na velké sportovní výkony.

7. Oblečte si alespoň 3 vrstvy!

Myslíte si, že jedna silná vrstva vás dostatečně zahřeje během mrazivých dnů? Omyl! Lépe uděláte, pokud si obléknete 3-4 tenké vrstvy. První vrstvu by mělo tvořit termoprádlo nebo alespoň spodní prádlo vyrobené z bavlny která dobře saje pot. Vrstevnaté oblékání má i další výhodu - pokud vám bude příliš horko, stačí si svléknout jednu vrstvu. A nezapomínejte, oblékejte se nejen podle počasí, ale i tak, abyste se cítili příjemně.

Autor: Martina Dvořáková