jejíž výsledky podtrhují význam pravidelného cvičení. Podle nich fyzická aktivita uchovává mladickou elasticitu srdce, přičemž u lidí žijících sedavým způsobem se srdce každým desetiletím scvrkává. Naopak starší lidé, kteří prokazatelně cvičili šest až sedmkrát do týdne během svého dospělého věku, si nejen udrželi srdeční hmotu, ale dokonce si srdce vypracovali do takové míry, že ho měli větší než lidé ve věku 25 až 34 roků bez pravidelného cvičení.
je ztráta srdeční hmoty, konkrétně příčné pruhované svaloviny. Avšak tento proces nemá vliv pouze na příčně pruhovanou svalovinu, ale i na srdeční svalovinu. Srdeční sval, který zakrní, je slabší. Studie se zúčastnilo 121 zdravých lidí bez předešlé diagnózy srdečních onemocnění. V této studii vědci cvičení určili počtem aerobních cvičení za týden. Účastníky výzkumu rozdělili do čtyř skupin na ty, kteří necvičí; příležitostně cvičící (dva až třikrát do týdne); pravidelně cvičící (čtyři až pětkrát do týdne) a vrcholové sportovce (šest až sedmkrát do týdne). Údaje získané zobrazováním magnetickou rezonancí poukazují na to, že srdeční hmota nesportovce se zmenšuje, přičemž s větší dlouhodobou sportovní zátěží srdeční hmota roste.
že pokud bychom dokázali motivovat lidi ve středním věku, v rozpětí od 45 do 60 let, a přinutili je cvičit čtyři až pětkrát do týdne, mohlo by to (v budoucnosti) zabránit některým významných srdečním onemocněním včetně selhání srdce .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.