aktivní způsob života snižuje pravděpodobnost nákazy téměř o polovinu. Odborníci si myslí, že to může být způsobeno tím, že cvičení podporuje imunitní systém při boji s chorobami.
si pravidelně značilo jakékoliv příznaky, jako například kašel či rýmu, během tříměsíčního podzimního a zimního období. Měli si také zaznamenávat všechna cvičení, která absolvovali a které trvalo minimálně dvacet minut a bylo dostatečně intenzivní, aby u nich vyvolalo pocení. Odpověděli také na otázky o stravovaní, životním stylu či stresujících událostech, které mohou ovlivnit imunitní systém.
že riziko nákazy se snižovalo u starších ženatých mužů stejně, jako u těch dobrovolníků, jejichž jídelníček pravidelně obsahoval větší množství ovoce. Vyšlo najevo, že nejdůležitějšími faktory jsou frekvence cvičení a v jaké kondici se dobrovolníci cítili být. Pokud byli fyzicky aktivní pět a vícekrát za týden, nachlazení jim trvalo kolem pěti dní. Naproti tomu, lidé, kteří cvičili málo nebo vůbec, trpěli příznaky nemoci až devět dní. Stejně závisela na těchto faktorech i závažnost onemocnění.
dočasně zvyšuje v těle hladinu buněk imunitního systému, které jsou schopny bránit tělo proti nebezpečným organismům. I když hladina v průběhu několika hodin klesne na původní úroveň, každé zvýšení představuje možnost účinné obrany proti infekcím, jako například nachlazení.
průměrně dva - až pětkrát za rok. Virus se přenáší kontaktem s kontaminovaným povrchem, nakazit se však dá i od nemocného člověka podáním rukou. Nejvíce se vystavují riziku lidé pracující s dětmi.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.