Objevení alergie se zpravidla váže na určité roční období, mimo něhož je pacient bez obtíží. V bezpříznakovém období se často považuje za "zdravého" a léčebný režim podcení. Léčení alergie však vyžaduje komplexní opatření, nejde tedy jen o užívání léků. Důležitá je celková změna životního stylu, která by měla pacientovi zajistit co nejmenší kontakt s alergeny. Jde o pylovou alergii, v době výskytu konkrétního pylu třeba minimalizovat pobyt venku, mít sluneční brýle jako ochranu proti zrnkům pylu v ovzduší, po příchodu domů se osprchovat, převléknout a méně větrat. Potřebné je tedy zredukovat v co největší míře počet alergenů v interiéru. Pobyt v alergizující prostředí provokuje totiž sliznice na alergickou reakci, doprovázenou zvýšeným prokrvením a otoky, často s následnou nadprodukcí hlenu.
Venku, v přírodě, není v našich silách ovlivnit množství pylových prachových či jiných částic. Jinak je to v uzavřených prostorách - doma i v práci. Zde můžeme udělat hodně proto, abychom dýchali zdravější vzduch. Jak na to? Dostatečně účinným vyčištěním, důkladným filtrací vzduchu v místnosti pomocí čističky vzduchu. V případě alergií můžeme tím zároveň pomoci snížit množství užívaných léků. Čištění vzduchu odstraňuje příčinu - spouštěč alergie, a minimalizuje alergické projevy: kýchání, svědění, zduření sliznice, sekreci hlenu. Základem výkonnosti čističky vzduchu je dobré proudění vzduchu, filtrace a vysoký stupeň odpařování vody, která se stará o zvlhčování sliznic dýchacích cest. Jednoduchý přístroj, jakási pračka vzduchu, pracuje na jednoduchém principu. Na otáčející disky se nalepují prachové částice ze vzduchu, které voda permanentně splachuje. Týdenní snadná údržba zajistí činnost přístroje i po více let.
1. Plyny vznikající spalováním různých paliv (fosilních, pevných apod.): Oxid dusnatý NO, oxid dusičitý NO2, oxid siřičitý SO2, oxid uhelnatý CO, oxid uhličitý CO2.
2. Přízemní ozon - může vytvářet s dalšími látkami nebezpečné substance
3. Pesticidy
4. Prach
5. Pyly stromů, trav a plevelů.
1. Bakterie, bakteriální produkty a viry - jejich zdrojem jsou nejčastěji přímo lidé.
2. Plísně a jejich toxické produkty - ve slabě větraném vlhkém prostředí.
3. Roztoči - patří mezi mikroskopický hmyz, který se živí odloupanými šupinkami naší kůže, nejlépe se mu daří ve vysokých kobercích, v těžkých závěsech, čalounění křesel či postelích.
4. Benzen a xylen - z videorekordérů, hifi soustav a jiné elektroniky.
5. Formaldehyd - uvolňuje se z dřevotřísky, běžných domácích čistících a dezinfekčních prostředky
6. Radon - radioaktivní prvek uvolňující se z podloží budov a stavebních materiálů.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.