Malý prostor je celkově náročný na zařizování, protože stačí malá chyba a všechno najednou nevypadá hezky. Je třeba řídit se základním pravidlem, že do malého prostoru patří plné dekorace. Méně, ale dostatečně výrazných věcí udělá i z malého kouta hodně zajímavý prostor.
Nemalujte předsíň bílou barvou. To bude působit neosobně a dost chladně. A nemluvíme jen o vstupní předsíni, ale například i o chodbě s více dveřmi. Dejte jí barvu. Klidně i sytější. Vaši oblíbenou nebo takovou, která ve vás vyvolává příjemné pocity. Díky tomu bude předsíň útulným místem, i když v mnoha domech bývá jen přechodným prostorem. Je škoda nevyužívat její potenciál a schopnost tvorby příjemného prostředí pro návštěvy i pro samotné bydlící.
Nevíte, jak si instalovat životní sbírku nebo vystavit trofeje a suvenýry? Police jsou možná dobré na knihy, ale pokud se chcete s něčím pochlubit, věnujte vaší sbírce osobitý stolek. Díky tomu vynikne samotná kolekce a také designérsky bude vše v pořádku. Bude to jakoby část galerie ve vašem malém rodinném prostoru.
Velmi praktické i funkční je, prolínat různé styly. Už neplatí, že musí být vše jen v jistém dobovém stylu ve kterém nemůžete mít ani televizor. Právě naopak! Propojte v místnosti několik časových linií. To je dnes moderní i pěkné. V trendy obýváku můžete pověsit na stůl i historický gobelín nebo naopak, pod pěkné historické sezení rozprostřít moderní běhoun s geometrickými vzory.
Takové kontrasty v místnosti vytvoří prostředí, které nebude nudné. Můžete do kontrastu postavit pastelové odstíny. Díky nim to nebude tak intenzivní souboj, jako když postavíte proti sobě bílou a černou. Kontrasty naplní pokoj atmosférou života. Zkrátka, pokud chcete pokoj oživit, ale nevyvolat až příliš agresivní střet, jemný kontrast je na místě.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.