Vytvořit domácí galerii je trochu jako poskládat puzzle. Aby vypadala dobře, musí jednotlivé dílky do sebe zapadat. To však neznamená, že rámy musí být stejně velké nebo zarovnané jako vojáci v šiku. Právě naopak, neobávejte se kombinovat různé velikosti i typy rámů. Ne každý si však umí představit jak budou obrazy na stěně vypadat, proto je dobré si je předtím vyzkoušet naaranžovat na podlaze.
Střed hlavního obrazu by měl viset ve výšce 145 cm. Je to průměrná výška, v níž se nacházejí lidské oči. I proto ji používají muzea. Pocitově se vám to bude zdát nízko, ale věřte, že to bude vypadat nejlépe. Většina lidí totiž dělá tu chybu, že věší obrazy příliš vysoko. Přitom je lepší, pokud jsou blíže k pohovce nebo jinému nábytku.
Nastínit rozvržení obrazů na stěně můžete pomocí takzvaných washi pásek, které se dají snadno odstranit, aniž by poškodily stěnu. Páskami si na stěně vyznačte velikost rámů. Pomůže vám to i při přibíjení hřebíčku.
Na internetu najdete různé tipy a šablony, podle kterých si můžete vaši galerii navrhnout. Jednoduchou možností je i nakreslit si velikosti obrazů ve zmenšené verzi na papír, vystřihnout je a pak se s nimi pohrát a měnit jejich umístění dokud nebudete s výsledkem spokojen.
Do vaší mini galerie můžete zakomponovat nejen obrazy a fotografie, ale i zrcadlo, hodiny či nějakou drobnost. Na stěnu můžete naaranžovat suvenýry z dovolené nebo věci, ke kterým máte citový vztah. Originalitě se meze nekladou. Jen pozor, abyste si stěny zbytečně nepřepácali.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.