Pokud nechcete obměňovat nábytek v dětském pokoji každé čtyři roky, zařiďte ji tzv.. rostoucím nábytkem, tak například postel pro předškoláka snadno přestavíte na postel pro školáka. Navíc, sestavy dětského nábytku bývají dost variabilní, čili když bude třeba, lze dokoupit jen potřebný díl.
Při troše představivosti, jejíž mají mrňousci skutečně požehnaně, se police mohou změnit na patrový interiér se vším, co k němu patří - kuchyní, ložnicí, obývákem ... Šikovní malí "tesaři" si nábytek vyrobí byť z tvrdého papíru. Výhodou takového "domečku" je, že když se zavře, je z něj nenápadná skříňka, samozřejmě, pokud její dvířka zvenku neoblepíte veselou tapetou.
proč nevyzkoušet barevné nálepky na zeď? Jsou levné a snadno se lepí. Nic nezkazíte ani pruhovým kobercem. Zbytek ponechte na hračky a dětskou fantazii. Doplňky se mění snadněji, než vymalování celého pokoje.
Stačí oběhnout pár obchodů s textilem a určitě najdete látky se vzory zvířátek, pohádkových postaviček, autíček a jiných roztomilostí. Vystřihněte je, vyplňte kousky starých látek nebo molitanem a sešijte. Dětem určitě nebude vadit, že nejsou z plastu.
Pestrost se počítá.Pokud jste dorostly do minimalistického vidění interiérového zařízení a nevíte si rady, jaké barvy použít v dětském pokoji, podívejte se na kresby svých dětí. Jaká barva převažuje, jaký vzor či motiv malý malíř kreslí nejčastěji? Z vydařených kousků si udělejte výstavu buď v obýváku nebo na chodbě.
A i dětské poklady třeba někam schovat před zraky dospěláků. Krabice z tvrdého papíru oblepte tapetou, balícím papírem nebo látkou a otvory na bocích upravte do požadované grimasy.
I když na stěnu. Pokud už máte dost pokreslených dveří, chodbových stěn či tapet, natřete alespoň kousek stěny v dětském pokoji tabulovou barvou. Z tmavé barvy nemějte obavy ani v malém prostoru, dlouho taková nebude, když se do ní pustí malí umělci. Na černém pozadí se bude lépe vyjímat světlý nábytek. Školákům může taková tabule posloužit například na týdenní rozvrh. A pokud část stěny natřete i magnetickou barvou, nezapomeňte koupit v papírnictví magnetky.
Jednoduché skládací zvířátka podpoří motoriku dětí a rozvíjejí jejich znalosti. Správné nohy ke správnému tělu. Takové hračky lze vyrobit například z tvrdého lepenkového papíru. Vzory zvířat najdete na internetu nebo v knížce, ti nadanější si je mohou nakreslit a pak už třeba jen vystřihovat. Tím zábava nekončí. Spolu s dětmi je můžete i pomalovat. A když pak slepíte správně kusy, zoo je hotová.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.