Cihlovou úpravu můžete použít na celou stěnu nebo jen na její část, na vytvoření kuchyňského ostrůvku, barového pultu, knihovny či krbu. Cihla se cítí doma kdekoli - od obývacího pokoje přes koupelnu, kuchyň až po ložnici - a nezáleží ani na tom, zda je interiér moderní nebo venkovský. Jednoduše, klasickou poctivou cihlou nikdy nic nezkazíte.
Krb a cihla, to je opravdu nadčasová kombinace. Na jeho obložení můžete použít cihelné obkladové pásky, které jsou stálobarevné a nevyžadují žádnou speciální údržbu. Nejprve je třeba podklad napenetrovat. Pásky se lepí pomocí malty kus po kuse. Práce vyžaduje určité zkušenosti, aby byl dojem podle vašich představ.
Ostrůvek ze starých cihel dokáže z každé kuchyně vytvořit mimořádně útulné místo. Jeho výrobu zvládne i méně zkušený kutil, efekt bude stát za to. Navrch položte širší desku, ideálně z masivního dřeva, pak už můžete pozvat hosty a servírovat. A garantujeme vám, že takový ostrůvek se stane srdcem celé domácnosti.
Cihly jsou ideální i jako stavební materiál na knihovny v interiéru. Ke knihám se totiž opravdu hodí více než cokoli jiného. Můžete z nich vytvořit sloupky, které budou držet jednotlivé dřevěné poličky, případně můžete vytvořit celý úložný systém. A protože cihla je přírodní materiál a není zdraví škodlivá, klidně s ní můžete jít i do ložnice.
Stále častěji se v současných kuchyních místo klasických obkladů objevuje cihla v nejrůznějším uspořádání a barvě. Je totiž odolná, nenáročná na údržbu a skutečně stylová. Pěkně vynikne ve venkovské kuchyni, ale možná ještě lépe v moderní lesklé kuchyni, kam dodá potřebný kontrast.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.