Přítomnost zvířat je v životě každého dítěte důležitá. Nestačí mu pouze ta, která občas vidí v ZOO. Domácí zvířátko je často prvním "nejlepším kamarádem" dítěte a podle odborníků pomáhá rozvíjet dítě sociálně, emocionálně, kognitivně i fyzicky. Díky nim dítě netrpí pocity osamělosti, stoupne jim sebevědomí, umí se rychleji zařadit do kolektivu a komunikovat s lidmi.
Než se rozhodnete pořídit své ratolesti domácího mazlíčka, zvažte své bytové podmínky. Pokud máte malý byt a dítě touží po pejskovi, zaměřte se na plemena menšího vzrůstu, případně kočku. Zhodnotit je potřeba i schopnosti dítěte. Pokud máte pocit, že je vysněné zvíře nad jeho síly, zvolte nějaké méně náročné.
Péči o nového "člena rodiny" klidně svěřte dítěti. Zpočátku je třeba mu při plnění povinností pomáhat, časem by však mělo téměř všechno zvládnout samo. Společná činnost a zájmy upevní i rodinné vztahy. Dítě se také naučí odpovědnosti, empatii, disciplíně, ale zejména získá nenahraditelného přítele. Právě proto se doporučuje opatřit domácí zvířátko hlavně jedináčkům.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.