jsou nejen pomocníky při hubnutí, ale prospívají i kardiovaskulárnímu systému, ovlivňují náladu, zlepšují obranyschopnost ... Účinky kardio- tréninku vyplývají z míry dodržování jeho zásad. Znáte zlatá pravidla aerobní aktivity?
V první řadě si stanovte počet a délku tréninků, během nichž se budete kardio-aktivitě věnovat. Například, pokud jste časově zaneprázdněni, postačí vám třikrát týdně intervalový trénink v trvání 15 až 20 minut.
Tepová frekvence je ve sportovní terminologii a samozřejmě praxi velmi důležitým pojmem. Na její důsledné sledování by měli dbát zejména obézní, lidé s nadváhou a zdravotními obtížemi.
Při kardio cvičení je vhodným rozehřátím aktivita v nízké intenzitě, která svaly připraví na zátěž. Platí to i pro závěrečné ochlazení. Při strečinku se soustřeďte především na svalové skupiny, které budou nejvíce namáhány.
Pokud budete několikrát týdně trénovat stejnou dobu a v téže intenzitě, vaše fyzička i metabolismus zůstanou postupně stát "na mrtvém bodě". Předejít tomu můžete jen tak, že budete postupně zvyšovat intenzitu, zátěž. Vaše fyzická zdatnost musí neustále růst. Skvělou volbou pro zlepšení vytrvalosti je již zmíněný intervalový trénink.
V žádném případě netrénujte každý den a nechoďte nad své síly. Všechno má svůj čas. I příliš mnoho sportovní aktivity může způsobit přetrénování a zvýšenou únavu. Opět ověřené - méně je někdy více.
Sport pomáhá udržet zdraví, je pomocníkem při hubnutí, zlepšuje náladu ... Pozitiv je nepočítaně, proto sportujte s radostí!
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.