Protože pomocí steperu můžete najednou posílit svaly nohou a hýždí, jakož i upravit činnost srdce a oběhového systému. V závislosti na tom, zda budete dělat mělčí nebo hlubší pohyby, budete zapojovat různé partie svalů. Během hlubších pohybů zapojujete čtyřhlavé svaly stehna (předek stehen), naopak svaly na hýždích a lýtkách se intenzivněji zapojují během mělkých pohybů.
že cvičení na stepperu v protikladu s během nadměrně nezatěžuje klouby, tedy mohou cvičit i osoby s vysokou nadváhou.
Stepper funguje tak, že se postavíte na plošinu chodidly, nastavíte si jednotlivé funkce a pak přenášíte váhu, střídavě zatěžujete jednu a druhou nohu. Během cvičení je důležité stát vzpřímeně, aby se zapojovalo i zadní svalstvo. Stepper má držáky na ruce, které slouží k udržování rovnováhy, ale nemůžeme se o ně opírat celou vahou. Co se týče kolen, nemůžete je vytáčet dovnitř ani ven. Malé, krátké a hopsavé pohyby jsou zbytečné, je dobré používat od začátku celou výšku stupně (celou výšku zdvihu páky plošiny). Stepper je hotovým zázrakem na stehna a zadek, už po pár týdnech si je vyformujete k nepoznání. Ovšem, pravidlem je minimálně dvacetiminutový trénink. Kratší totiž nemá smysl. Pokud je vaším cílem spalování tuků, zvolte nižší zátěž a vyšší frekvenci kroků. Pokud potřebujete už jen doladit pevnost křivek, stoupejte pomaleji a nastavte stepper na vyšší odpor.
Jelikož ráno je hladina krevního cukru na minimu, znamená to, že při pohybu se tělo mnohem rychleji dostane ke spalování rezervních tukových zásob. Večerní cvičení ale také není třeba zavrhnout. Odbouráte ním stres z celého dne a fyzicky vyčerpaní usnete jako miminko. Pokud navíc hodinu před tréninkem vypijete šálek kávy nebo černého čaje, díky kofeinu v žilách si zlepšíte výkonnost.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.