Ženy hledají průměrné muže, protože se bojí, že by na atraktivní typy nebyly samy

Datum článku: 24. 10. 2018

Seznámit se s ideálním protějškem se může zdát v době internetové komunikace celkem snadné. Ale není to tak. Seznamky jsou sice plné atraktivních a osamělých lidí, ale ne každá atraktivita přitahuje. Ženy se bojí atraktivity u mužů, raději volí průměrné typy. Ale muži to mají opačně.

Ženy hledají průměrné muže, protože se bojí, že by na atraktivní typy nebyly samy

Ženy nechtějí modely ani svalovce

Současné nezadané ženy již tak zdaleka nevyhledávají krásu a přitažlivost jako muži. Tento poznatek je důležitý zejména pro ty, kteří spoléhají na internetové seznamky. Není jednoduché zaujmout v záplavě virtuální konkurence. Na některé ženy možná zapůsobí póza u luxusního čtyřkolovém nebo dvoukolovém oře nebo když muž vystaví na odiv své cihličky na břiše. Podle nejnovějšího výzkumu jich bude pouze menšina. Chytré ženy totiž mají rády průměrnost!

Jistota a serióznost

Deset let zkoumal Internetový institut Oxfordské univerzity 150 tisíc heterosexuálních profilů a komunikačních dat a dospěl k pozoruhodným závěrům. Ženy mnohem více osloví muži, kteří na stupnici od jedné do deseti ohodnotili svou přitažlivost číslem pět. Ačkoliv zakomplexovaní a nejistí muži u něžnějšího pohlaví příliš nepochodili, vyhráno nemají ani suveréni, přesvědčení o své neodolatelnosti. Ženy v sobě nemají tak vyvinutý smysl pro lov a boj. U partnera hledají jistotu a stabilitu. Mužovo velké sebevědomí může naznačovat jeho narcisní sklony, zaměřenost na sebe, egoismus, ale i vyšší nároky na partnerku.

Chtějí obdiv, ne porovnávání

Oxfordský výzkum není jediný, který upozorňuje na vztah žen k průměrné přitažlivosti u mužů. Mnozí terapeuti a psychologové potvrzují, že ženy chtějí mít v mužích jistotu a přílišná atraktivita v nich vyvolává strach z potenciálních zájemkyň. Většina žen touží po tom, aby byl muž na ni hrdý, obdivoval ji, cítila se s ním přitažlivá. Příliš atraktivní chlap jí tyto potřeby nemůže zcela naplnit. Ženy netouží ani tak po kráse, ale po tom, aby se líbily.

Fyzická atraktivita

Fyzická atraktivita opačného pohlaví je důležitá spíše pro muže. Ti v podobných výzkumech dopadly celkem opačně - nejvíce je zaujaly ženy s vyšším sebehodnocením přitažlivosti. Muži chtějí vidět ženu téměř jako trofej, chtějí cítit, že se na ně lidé dívají a říkají si: Tedy, to musí být fakt super chlap, když dokázal přivábit někoho tak atraktivního. Ale i muži by se měli mít na pozoru. Pro krásu těla naletí člověk na ošklivost duše.

Autor: Lenka Kostková