Kvalitní skořice, označovaná také jako cejlonská (pravá), je výborným zdrojem vápníku, manganu, železa, fosforu i vlákniny. Slušně zastoupen je i vitamin E, v menší míře vitaminy A, K a vitaminy ze skupiny B. Nutriční obsah obohacují i další minerály a stopové prvky, jako například měď, draslík, hořčík a zinek.
Skořice patří mezi koření, které mají nejsilnější antioxidační působení. Tedy pravidelnou konzumací skořice lze eliminovat vliv škodlivých volných radikálů a také posilovat imunitní systém.
Toto aromatické koření disponuje i antiseptickými vlastnostmi a to díky éterickým olejům, jako je eugenol. Dokonce se považuje i za lokální anestetikum a jeden z prostředků, jak stabilizovat hladinu krevního cukru.
V jedné čajové lžičce se nachází více než 22 procent doporučené denní dávky manganu. Tento stopový prvek je důležitý pro pevnost kostí, pohlavní hormony a také správnou srážlivost krve. Také je nápomocný při metabolismu tuků a sacharidů a regulaci krevního cukru, vstřebávání vápníku a také správnou činnost mozku.
Skořice je koření, které by mělo být v zdravém jídelníčku zastoupeno pravidelně. Proč? Skořice vám pomůže udržovat stabilní hladinu krevního cukru, díky čemuž se můžete alespoň částečně vyhnout přejídání, dále uvolňuje střevní vlivy a také posiluje imunitu.
Tento čaj si dopřejte po jídle, pomůže vám stabilizovat hladinu glukózy v krvi. Na přípravu 0,5 l potřebujete 1-3 g skořice, kterou zalijete vroucí vodou a necháte louhovat. Oddělí se usazenina, kterou je třeba slít. Čaj dochuťte citrónem a pijte po doušcích.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.