Z čekanky obecné se vyrábí i káva (cikorka), ale ta vás určitě nevzpruží. Pokud si chcete tedy po kávě dobře pospat, zkuste tu z čekanky. Má zklidňující účinky. Z květů a kořene čekanky si můžete udělat i čaj.
V případě čekanky obecné nejde o žádný zázrak, ale opět o něco, co nám přirozeně nabízí příroda. Čekanka roste téměř všude jako plevel a na naše tělo má přímo báječné účinky. Využívá se kořen i květiny.
Sladidla z čekanky, která se chutí vyrovnají medu, jsou sladké díky inulinu. Čekankový sirup je vyroben speciální technologií z extraktu kořene čekanky s obsahem vlákniny (inulínu) a nízkým glykemickým indexem (5). Čekankový sirup je schopen částečně nahradit i pokrmový tuk! Inulin se nachází v rostlinách a jednou z nich je právě čekanka. Ve střevě se chová jako rozpustná vláknina, napomáhá trávení a funguje jako prebiotikum. Například sirup z čekanky obsahuje pouze pět procent sacharidů, proto si ho mohou dopřát diabetici i ti, kteří se vyhýbají cukru, aby nepřibrali. Pokud nemůžete vypít kávu bez cukru, zkuste to s čekankou. Stejně si můžete osladit i čaj, jogurt nebo ji zkuste přidat i do palačinek. Při pečení dokonce nahradí tuk - gram sirupu dokáže nahradit až čtyři gramy tuku.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.