Jelikož je pohovor především o vás a o tom, co může přinést firmě, kde máte zájem pracovat, prezentujte se v tom nejlepším světle a připravte si krátké povídání o sobě, svých úspěších a schopnostech.
Nikdo není dokonalý a budoucí zaměstnavatel chce vědět, jak jste vynalézaví a zároveň, zda na sobě pracujete a víte, jaké máte nedostatky, ale i to, jakým způsobem je odstraňujete.
Při této otázce se od vás očekává odpověď přesně na to, nač se ptají. Víte tedy v čem jste dobří, resp. jiní, kreativnější?
Jde o to, zda si uvědomujete, že se učíte na vlastních chybách. Stručně promluvte o tom, jak jste se díky své chybě naučili něco nového.
Zde si dejte pozor, abyste se nesrovnávali s ostatními uchazeči o práci. Ukažte své silné stránky a slaďte je s firemními cíli a hodnotami. Máte tak šanci excelovat, připravte si vynikající výčet a práce je vaše.
Důležité je ukázat své zapálení pro pracovní pozici, o kterou se ucházíte.
Při této otázce musíte říct pravdu! Pokud je negativní, raději ji zaobalte a podejte pozitivně. V opačném případě seto může otočit proti vám.
V "překladu" to znamená, zda máte vizi, víte kam směřujete a odpověď závisí na tom, o jaké místo se ucházíte. Vaše cíle musí být odvážné, ale ne nereálné.
Pokud již máte jisté zkušenosti, a tedy i představu, jaké typy lidí vám vyhovují, příp. jaká forma vedení vás posouvá dopředu, podělte se se svými hodnotami ...
S oběma možnostmi jste se již v životě i během kariéry určitě setkali. Ukažte, že úspěchy vás posouvají dopředu a neúspěchy překonáváte s chladnou hlavou.
Dnes existuje mnoho pracovních pozic, náročných na každodenní zvládání stresových situací. Pokud nejste silná povaha, která se těžko vyrovnává se stresem, a pracovní pozice vyžaduje hodně stresu, tak raději vycouvejte. V opačném případě se prezentujte příklady, jak na to a popište situace, ve kterých jste bez problémů stres zvládli.
Jak jste se postavili k problémům, které se vyskytly během této spolupráce? Týmová práce převládá ve většině zaměstnání, proto si doma položte otázku, zda umíte vycházet s kolegy, jakou roli jste v týmu plnili a zda patříte k lídrům, nebo k tzv. podpůrným pracovníkům? Umíte také své nápady dotáhnout do úspěšného konce, nebo jste spíše jen jejich strůjcem? Na pohovoru dejte o sobě vědět co nejvíce.
Existuje mnoho definic úspěchu, což však znamená pro vás. Shodujete se s firemními hodnotami?
Tato otázka patří do okruhu otázek, které vám mohou na pohovoru definitivně zavřít dveře před prací, ať už nadhodnocením nebo podhodnocením. Každé povolání a pozice má totiž svou hodnotu. Víte, jakou má ta vaše a jakou hodnotu můžete přinést firmě?
týkající se vašeho osobního a zdravotního života, které patří na pracovním pohovoru mezi zakázané.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.