Práce přes internet je něco, co je sice o pohodlí, ale podle internetových příběhů i o velkém štěstí, a samozřejmě tím pádem i o velkých penězích. Přesto se s tímto pojmem na internetu váže neuvěřitelné množství podvodných organizací, podivných školení, kde slibují peníze, klikání na bannery, peníze za čtení emailů nebo typický podezřelé lepení obálek a skládání hraček. Jakoby na internetu existovaly tisíce firem, co potřebují lepit obálky a skládat hračky. Je sice naivní myslet si, že takové věci vám někdo doručí na vaši adresu domů a nechá vás na tom pracovat ve vašich podmínkách. Ale nejsme tu od toho, abychom hodnotili falešné nabídky práce. Dnes si představíme žebříček pěti oblastí, které jako jediné přinášejí při spojení "práce přes internet" jediné skutečné peníze. Možná se budete inspirovat.
Z domu přes internet pracují spisovatelé, redaktoři, pisatelé sloupků, nebo dokonce pisatelé prací na objednávku. Znát umění slova a písma může vynášet. Psaní článků pro několik magazínů může být koníčkem, ale i správným využitím času.
Vlastnit internetový obchod a věnovat se mu z domu je byznysem, který může být stálý a může vyrůst do velkých rozměrů. Stejně tak se v této oblasti uplatní i ti, co obchod nevlastní, ale mají čas. Částečně využijí možnosti psaní textu, ale hlavně oplývají trpělivostí. Sem patří i ti, co se starají o distribuci licencí a prodávají internetové služby. Oblast má nejlepší možnosti výdělku, když neprodává hmotné věci, ale digitální. U nich se totiž neřeší fyzická pošta a náklady jsou minimální. Jde například o zpřístupnění stahování na portálech, VIP členství v nějaké komunitě, prodej licencí, sériových klíčů, či zpřístupnění placeného obsahu za poplatek.
Jeden z největších byznysů, jak vydělat, je zábava pro dospělé. I v Česku se nacházejí podnikavé dívky, nebo podnikavé páry, neznámo zda dobrovolně, nebo ne, které mají v ložnici kameru a prodávají přístup na on-line spojení za poplatek. Dívka si tak umí vydělat. Částečně sem můžeme přidat bohužel i schopnost přes internet propagovat svou osobu a nabízet ji zájemcům ... snad není třeba rozvíjet, za jakým účelem.
Ty největší peníze vydělávají specialisté. Obchodovat na burze se dá i z vlastního notebooku. Programátoři se starají o počítače na dálku, a přitom mohou být na pláži hotelu někde na Seychellách (pokud není blokace zahraničních IP z bezpečnostních důvodů). Sem můžeme zařadit i lidí v outsourcingových agenturách, které mohou najímat i lidi, sedící doma. Například o čistotu obsahu na Facebooku se starají Maročané a Indové. Přes počítač fungují doma i různí freelanceři, čili lidé na volné noze, kteří díky svým znalostem pracují pro toho, kdo má právě peníze. A ti částečně patří i mezi poslední skupinu.
Nejhorší skupina, která počtem překoná 3 jmenované skupiny, jsou podvodníci. Autoři většiny systémů, které slibují peníze za klikání na reklamy, za čtení emailů, nebo jiných služeb. Už samotné služby jsou programovány tak, aby přinášely zisk jen službě, která do toho vložila na začátku nemalý kapitál, aby se vrátil a násobil. Podvodníky nacházíme v různých oblastech, také například i v oblasti prodeje medikamentů. Jsou to autoři spamovacích systémů. Řadíme sem i drobné piráty, kteří prodávají kradený obsah, autory virů a aplikací, které v počítačích provádějí nežádoucí procesy. A nakonec ta část hackerů, která nehledá díry a neupozorňuje na ně, ale okrádá a ničí za účelem zisku.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.