Důvodem je jejich tvar. Na dočištění těchto míst je třeba použít vhodný mezizubní kartáček.
a každý si může vybrat takovou, která mu nejvíce vyhovuje. Dentální nitě se vyrábějí z různých materiálů-přírodních, polyamidu i teflonu-a mají různou povrchovou úpravu. Existují speciální dentální nitě s vyztuženým koncem pro čištění pod okraji korunek a kolem implantátů.
Důležité je vybrat si správně i s ohledem na své schopnosti. Každý není natolik zručný, aby čištění nití správně zvládl. Voskovaná vlákna jsou vhodná pro začátečníky, snadněji se s nimi zachází, mají optimální klouzavost při zavedení do mezizubního prostoru. Nevoskovaná vlákna mají větší stírací schopnost. Jsou určeny pro zkušenější pacienty, při nesprávném zacházení hrozí poranění dásní. Existují však i další druhy dentálních nití: s příchutí(například mentolová), fluorizované dentální nitě, nitě napuštěné chlorhexidinem, dentální pásky (tape), expandující zubní nitě či speciální zesílené dentální nitě superfloss.
její použití má v rámci zubní hygieny významné místo.
Zubní nit je jedna z pomůcek, která je v povědomí laické veřejnosti spojená s čistěním mezizubního prostoru. Bohužel tato pomůcka není zcela efektivní při používání v mezizubních prostorách bočních zubů. Nevýhodou je také těžší nácvik používání a menší oblíbenost u pacientů. Pokud se však pacient naučí s dentální nití správně pracovat, stává se z ní velmi kvalitní pomůcka mezizubní hygieny.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.