Můžete s nimi už začít kdykoliv. Nic tím nezkazíte, pokud si na pár minut natřete rty medem. Má hojivé účinky. Umí zacelit praskliny, které by byly vstupní branou pro infekce. Zároveň rty hydratuje a zjemní. Med můžete pak slíznout. Určitě ta troška nepoškodí ani linii. Med tak ještě preventivně použijete i proti zánětům v krku.
Působí výživně na popraskané a zkřehlé rty. Vedle toho je velkým pomocníkem při léčbě oparů, které se na rtech s příchodem podzimu objevují jako houby po dešti. Pomazánka z droždí umí efektivně zabránit rozšiřování oparů. Zkuste ji, funguje často lépe než drahý křemík.
Pokud máte pocit, že si potřebujete olíznout rty, je to právě v důsledku vysoušení. Zabraňte tomuto zlozvyku. Rty tím poškozujete. Působí totiž na ně trávicí enzymy a brzy si je začnete kousat od malých částeček kůže. Pravidelně rty hydratujte například bambuckým máslem, obklady z olejů a limetky, nebo balzámem. Pocit olíznout rty se tak brzy vytratí.
V moderním světě samozřejmě nemusíme věřit jen babským receptům, ale pomoci si můžete výdobytky moderní doby. Rtěnka sice ochrání rty před počasím, ale pokud chcete pro ně udělat něco víc, základem je balzám. Ten je vytvořený speciálně na ochranu před chladem, větrem i vysoušením. Mnohé mají také UV filtr, na dobu, kdy je slunce přadné ostré a jemné rty může poškodit.
Vnější ochrana je přirozeně důležitá, ale i rty jsou součástí organismu. Dotýkají se jich vaše stravovací návyky. Na podzim a na jaře je třeba zvýšit příjem vitaminu B, zinku, vitaminu C a E. Nebezpečím jsou právě v přechodovém období diety, kdy se s tukem můžete zbavit i důležitých látek, kvůli kterým začínají praskat a chřadnout rty. Správnou výživou si zajistíte rty, které nebudou bolet a budou krásné v každém ročním období.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.