Pokud máte období, kdy před odchodem do ložnice užíváte sirup proti kašli, může to být důvod, proč se barva vašich zubů mění. Hnědé, červené či tmavě fialové sirupy mají většinou hutnou konzistenci a během noci se udrží na zubech. Kromě toho obsahují hodně cukru, některé i alkohol - takže prostředí v ústech vysychá, tělo nedokáže produkovat tolik slin a tak se zuby přirozeně nečistí. Co dělat? Sirup proti kašli užijte hodinu před spaním a těsně před odchodem do postele si vyčistěte zuby.
Ostružiny, maliny či borůvky obsahují silné pigmenty, které zabarvují zuby, nechávají skvrny na zubní sklovině. Po konzumaci takového ovoce byste si měli vždy důkladně vyčistit zuby.
Pokud si v posilovně koupíte nápoj, pomůže vám při tréninku, tělu dodá energii i potřebné látky. Většinou však tyto nápoje obsahují hodně cukru a také agresivnější barviva, která útočí na zubní sklovinu a ta se následně zabarvuje. Během tréninku se můžete spolehnout na čistou nebo kokosovou vodu.
Cukr a barviva si vyžádají na zubní sklovině a její barvě svou daň. Rozleptávají ji a tak se na ní snadněji zachycují barvicí pigmenty, zuby mění barvu. A neplatí to jen pro kolové nápoje, ale i pro ovocné limonády.
Nejen antibiotika, ale i léky na hubnutí či léky na potlačení alergií obsahují chemické sloučeniny, které mají výrazný vliv na barvu zubní skloviny.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.