Chodíte shrbení? Pak si koledujete o zdravotní problémy, které se budou věkem jen a jen zhoršovat. Bolest páteře a s ní související bolest hlavy rozhodně příjemné nejsou. Navíc s největší pravděpodobností působíte na ostatní nesebevědomé až odtažitě! A to nezakryje ani nejdražší a nejtrendovější oblečení či nejdokonalejší make-up! Držení těla hodně vypovídá o charakteru člověka, ovlivňuje celkové zdraví a také budoucnost. Co může za vadné držení těla, které se projevuje například předkloněnou hlavou, zaoblenými rameny, vysunutým nebo vtaženým břichem? V první řadě jsou to oslabené nebo zkrácené svaly, nedostatek pohybové aktivity, obezita, nadváha, přetěžování některých svalových partií (nošení těžké tašky na jednom rameni apod.), Nesprávná výživa a další.
Dobrou zprávou je, že špatné držení těla je možné cíleným způsobem napravit. V první řadě se snažte osvojit si zásady správného držení těla při stání a sezení. Snažte se hýbat v práci, protože dlouhodobé sezení také negativně ovlivňuje zdraví zad. Na škodu nejsou ani jednoduchá cvičení jako kroužení rameny, natažení krku, natahování do stran a další. Dalším účinným způsobem, který pomáhá zlepšit držení těla, je pravidelná pohybová aktivita. Vhodná jsou speciální cvičení, která se zaměřují přímo na zlepšení držení těla a odstranění svalové nerovnováhy. Je to například metoda SM systém, pilates, jóga, kalanetika či spirály.
protože většina z nich se podílí na posílení jednotlivých svalových skupin. Důležité jsou hlavně svaly zad a břicha, které jsou za správné držení těla nejvíce zodpovědné. Pokud vás uvedené sportovní aktivity nelákají, nezapomínejte, že jakýkoli správně provedený pohyb (zumba, aerobic, jumping, posilování) se počítá a vede nejen ke zdraví, ale i sebevědomí a kráse!
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.