Často stačí potřást nakloněnou hlavou, dokud si voda nenajde cestu ven. Někdy může pomoci fén, ale pozor, držte ho několik centimetrů od ucha. Abyste zabránili poranění, nesmí být ani příliš horký, ani příliš hlučný.
Při tomto nepříjemném problému by měly pomoci staré známé triky, jak napít se vody v předklonu či zadržení dechu. Pokud nezabere ani to, škytavka by měla sama od sebe odejít za několik minut. Pokud trvá déle a těžko se vám dýchá či polyká, je třeba vyhledat lékaře.
Pokud máte sucho v ústech, vaše první cesta by měla samozřejmě směřovat k vodovodnímu kohoutku. Pomocníkem může být žvýkačka či bonbón a rozhodně se vyhýbejte kofeinu a kouření, které ústa ještě více vysuší. Různé prostředky prodávají i v lékárně.
Nejlepší je prostě nechat je tak. Pokud je puchýř opravdu velký a potřebujete ho propíchnout, vaše ruce by měly být čisté a jehla sterilní. Rozhodně se nesnažte odtrhnout ho, rána se znečistí a čeká vás nepříjemná bolest.
Všichni to známe - bolest krku po dlouhém sezení u počítače či poté, co jste se špatně vyspali. Zkuste si v práci dávat pozor na to, abyste měli židli, stůl, počítač a klávesnici v takové poloze, aby se vám pracovalo pohodlně. Doma bude lepší, když si svůj laptop položíte na stůl, ne do klína, kde se k němu musíte naklánět. V případě, že na tato preventivní opatření zapomenete, může pomoci masáž.
Preventivně by jste se měli vyhýbat suchému vzduchu a přílišnému chladu nebo slunci. Pokožka na rtech je totiž velmi citlivá a rychle se dehydratuje. Olizování nepomůže, právě naopak, bude to ještě horší. Raději si pořiďte kvalitní balzám na rty. Pokud vás ochrání i před UV zářením, je to další plus.
Nohou nebo rukou kružte i přesto, že to bude chvíli nepříjemné. Pokud problém přetrvává, můžete mít problém s prokrvováním končetin nebo nervy a měli byste zajít za lékařem.
Jelikož s odstraňováním chloupků se většina dam zřejmě nebude chtít rozloučit, jediným řešením je prevence. Proto zkuste různé krémy a předtím, než se začnete holit, krouživým pohybem jemně třete pokožku vlažným měkkým ručníkem. Pokud je zarostlých chloupků méně, je tu ještě jedno nepříliš lákavé řešení - můžete je zkusit zpod kůže dostat čistou jehlou. Důležitá je však opatrnost.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.