a ať děláte cokoliv, bez zpocení to nejde. Nadměrné pocení je nepříjemná překážka v běžném životě, znemožňuje fungování ve společnosti a způsobuje komplexy méněcennosti. Někteří lidé se potí pouze ve stresu, nebo napětí avšak jsou i tací, kteří se potí i bez důvodu a fyzické námahy. Vzbudit se smáčeni vlastním potu, není nic příjemného.
tuberkulózy, rakoviny, menopauzy. Příčiny mohou být různé, někdy se za pocením skrývá i závažné onemocnění ovšem většinou jde o psychické problémy ( stres, nervozita, napětí, úzkost ... ). Studený pot může být příznakem srdečního selhání, ale i nemoci štítné žlázy, nízké hladiny cukru.
zda se opravdu potíme nadměrně nebo jen během veder, stresu nebo jiné prožívané silné emoce a v nemoci. Emoční pot páchne nejsilněji.
Trápí dospělé i děti. Postihuje obličej, dlaně, podpaží, chodidla a někdy i celé tělo. Nelze vždy zjistit, proč hyperhidróza vzniká. Její druhotné příčiny jsou například stres, obezita, cukrovka, neurologické a psychiatrické onemocnění, zvýšená činnost štítné žlázy a jiné. Velmi často ji způsobují emoce jako tréma, bolest, strach, radost.
Když pominou jeho příčiny, přestane i pocení. Takové pocení se dá většinou regulovat na únosnou míru pomocí sedativ, kombinace vitamínů a minerálů na lehčí zvládnutí stresu.
v první řadě je třeba léčit základní onemocnění, až potom přichází na řadu kožní lékař. Pocení může být totiž i signálem , že s naším tělem není cosi v pořádku.
která pomáhá účinně bojovat s vlhkou pokožkou nohou. Denně před obutím si tinkturou chodidla a prsty. Potřebujeme: 150 g přesličky rolní, 30 g dubové kůry, 200 ml lihu. Bylinku a dubovou kůru nasypeme do skleněné uzavíratelné nádoby a zalijeme lihem. Necháme 14 dní louhovat, přecedíme a naplníme připravené lahvičky. Ale stejně na trhu existují i čaje proti pocení, vhodná je i koupel v soli, odvaru z ořechů. Vhodná je i šalvěj a dubová kůra. Při nadměrném pocení pomáhají střídavé koupele v horké a studené vodě. Změna teploty stahuje cévy a tím zmírňuje vylučování potu. Proceduru můžete doplnit lázním s kostkami ledu a citronovou šťávou. Nedoporučuje se lidem trpícím cukrovkou a potížemi s krevním oběhem.
které souvisí s dlouhodobým oslabením některých orgánů. Jde zejména o slinivku břišní a slezinu - ve spolupráci se žaludkem získávají životní energii z potravy.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.