Vedle masivního náporu reklam, které vyzdvihují zázračné přípravky na ošetření vlasů, se jaksi vytrácejí osvědčené triky našich prababiček, které si vystačily s tím, co měli doma. Pivo k takovým produktům jednoznačně patřilo. Naše babičky ním nejenže uklidňovaly manžely, ale také podlívaly maso, zalévaly květiny, čistily nábytek a, samozřejmě, používaly ho, jako náhradu nejrůznějších vlasových produktů. Dnešní doba rozdělila lidi přibližně na dvě poloviny, co se kosmetiky týče. Ta první má doslova panický strach před výrobky, které na obalu nemají slova klinika, doktor a laboratorně testováno. Ta druhá je přesně opačná. Nejenže hlásí návrat k přírodě, ale také návrat k tradičním způsobům přípravy "domácích chemikálií", využívaných opravdu na všechno. Babské rady nepochybně sklízejí úspěchy. Proto vám dnes přinášíme 10 způsobů, jak nahradit drahou vlasovou kosmetiku obyčejným pivem. Pivo je bohatou zásobárnou minerálů a vitamínů, proto je jeho použití velmi výhodné pro vlasy s tendencí k mastnotě, vlasy slabé, jemné, lámavé a poškozené.
Jednoznačně nejjednodušší, ale velmi efektní způsob, jak mít vlasy jemné a lesklé s výraznější barvou, je jejich promasírování po běžném umytí trochou piva. Nic více, nic méně. Pivo (nejosvědčenější je ležák) si nabereme do dlaní a vetřeme do vlasů od kořínků po konečky. Minutku počkáme a opláchneme ne příliš horkou vodou. Nemusíme mít strach, že naše vlasy budou celý den páchnout po čtvrté cenové skupině. Pivní zápach (pardon, vůně) za chvíli vyprchá a vaše vlasy budou již na první pohled jiné a krásnější.
Vlasy omyjeme klasickým šamponem, opláchneme a znovu omyjeme "šamponem", který jsme si připravili smícháním piva a vody v poměru 1: 1, do které jsme přidali šťávu z poloviny citronu a špetku jedlé sody. Vlasy opláchneme a na pár minut zabalíme do ručníku.
Jeden vaječný žloutek smícháme s 1/3 šálku piva. Necháme dvě - tři minutky odstát a aplikujeme po celé délce vlasů. Vlasy zabalíme do ručníku a necháme 20 minut působit. Pak omyjeme šamponem.
Potřebujeme: 3 lžíce světlého piva, 1 lžíci olivového oleje, 2 žloutky a 2 lžíce sladké smetany (kdo chce experimentovat, může použít šlehačku (ne tu ve spreji!). Před aplikací smícháme všechny přísady a mírně zahřejeme ve vodní lázni. Tak, jako v předešlém případě aplikujeme po celé délce vlasů. Vlasy zabalíme do ručníku a necháme 20 minut působit. Poté umyjeme velmi důkladně klasicky šamponem.
Dodává vlasům lesk, osvěžuje a vytváří jemné kadeře. V 1 šálku vody rozpustíme pár zrníček krystalového cukru (opravdu jen špetku). Pivo musíme otevřít a nechat cca 30 minut stát, aby se uvolnily plyny. Šálek vody s rozpuštěným cukrem smícháme s třemi šálky odstátého piva a po umytí vlasů je opláchneme touto směsí. Vlasy už neoplachujeme, jen vysušíme ručníkem. Nefénujeme. Charakteristická vůně vyprchá do hodiny.
Pokud patříte k obdivovatelům krásných vlasů této herečky, máme pro vás její recept. Do 125 ml piva přidáme 2 polévkové lžíce medu, naneseme směs na suché, čisté vlasy, zabalíme do ručníku a opláchneme po 10 - 15 minutách. Účinek je perfektní. Med a pivo vyživuje, posiluje, zklidňuje a obnovuje vlasové kořínky, zabraňuje vypadávání vlasů, zmírňuje podráždění a očišťuje vlasovou pokožku. Reakcí piva s medem vznikají také produkty, které regulují aktivitu mazových žláz, a proto jsou vlasy mnohem méně mastné.
Slavná francouzská herečka se i ve vyšším věku může pochlubit bujnými vlasy. Její recept? Umixujeme dva žloutky a jeden bílek s čajovou lžičkou sody, čajovou lžičkou kokosového mléka, polévkovou lžící medu a šťávou z jednoho citronu. Pokud máme vlasy velmi suché, přidáme půl lžíce olivového oleje. Směs aplikujeme na vlasy, důkladně je promasírujeme a počkáme pár minut, přičemž vlasy ještě párkrát masírujeme. Poté velmi důkladně opláchneme vodou, která nesmí být příliš horká a necháme přirozeně vyschnout.
Recept podle slavné zpěvačky Cher nadchl americké ženy již koncem sedmdesátých let minulého století. A pak se na něj jaksi zapomnělo ...Do 2 dcl piva vložíme asi 2 cm hrubou kůrku (100g) žitného chleba a když se rozmočí, tak ponorným mixérem namixujeme řídkou kaši. Tu důkladně naneseme na vlasy a přikryjeme je koupací čepicí tak, aby byly všechny pod ní. Čepici ještě ovineme zahřátým ručníkem a necháme působit 30 minut. Cher takto bojovala proti vypadávání vlasů, které bylo u ní enormní. Vlasy se oplachují vodou s jablečným octem a kúra by měla být použita 3x za týden. Pak je třeba nechat alespoň 3 týdny pauzu.
Seriálová Monika z Přátel se i v padesátce může pochlubit nádhernými vlasy. Její recept je jednoduchý. Do teplého tmavého piva si přidává domácí jogurt tak, aby vznikla světlá směs. Poměr piva a jogurtu závisí na vás. Po promíchání necháme směs chvíli stát, nejprve ji důkladně vmasírujeme do pokožky hlavy a pokračujeme od kořínků po konečky vlasů. Zabalíme do ručníku. Po půlhodině opláchneme bez šamponu.
Ano, i muži dbají o své vlasy. Že nevíte, kdo je Joey Tempest? Určitě si vzpomenete, pokud vám prozradíme, že jde o zpěváka kapely Europe, která kdysi válcovala hitparády s písničkou The Final Countdown. Při pohledu na něj fanynky omdlévaly i díky jeho nádherným vlasům. Jaký trik používal? Samozřejmě, základem byla trvalá. Ale aby se jeho vlasy neničily a byly vždy tip-top, připravoval si v rodném Švédsku masku, která obsahovala ½ dcl teplého piva, ½ jablka, ½ banánu a 1lžíci pomerančové šťávy (přírodní). Tato směs se mixuje v mixéru, dokud z ní nevznikne hustší hmota, která voní po ovoci. Hmota se aplikuje na vlasy a účinkuje půl hodinu pod ručníkovým zábalem.
Mnozí se ptají, jaké pivo je nejlepší. Z testů vyšel vítězně světlý ležák (pokud si recept výslovně nevyžadují tmavé pivo). Co se týče tmavého piva, má sice intenzivnější účinek, ale při světlých vlasech může změnit jejich odstín, proto se pro blondýnky nedoporučuje a nedoporučuje se také pro alergickou pokožku, na níž mohou jeho častějším používáním vzniknout tmavé skvrny. Na druhé straně, pokud se v poměru 1: 1 smíchá tmavé pivo a odvar z kopřiv, bude vznik těchto skvrn eliminován.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.