Kvasinky milují teplé a vlhké prostředí. Pokud by měly dar řeči, určitě by pěly jednu ódu na léto za druhou. Kvasinková infekce, zvaná též mykóza přitom patří mezi nejčastější sezónní onemocnění žen. Projevuje se nepříjemným svěděním pohlavních orgánů (vnějších i vnitřních), pálením a v mnoha případech nepříjemným výtokem. Kvasinkám uděláte největší radost, pokud budete po koupeli co nejdéle pobíhat v mokrých plavkách. Neznamená to, abyste se (za bouřlivého potlesku mužských návštěvníků pláže) svlékla donaha. Jednoduše je třeba nosit s sebou náhradní plavky či bavlněné prádlo a po důkladném vysušení ručníkem se převléknout v kabince. Voda v přírodních koupalištích je většinou bohatá na mikroorganismy, se kterými si vaše kvasinky dokáží velmi rychle porozumět, potykají si a vzápětí zaútočí přímo na pochvu. A na to všechno budou mít tu drzost, že na vchod do klína připevní tabulku s nápisem "Obsazeno" (v podobě opravdu nepříjemné bolesti) pro případ, že by se chystala na přátelskou návštěvu nějaká ta spermie.
Pokud se strachu před mykózou přestanete chodit k vodě, věřte, že boj s kvasinkami nevyhrajete. Stačí, pokud budete dny trávit v těsných kalhotách, džínách, nebo kalhotkách "od Číňana", které sice stály pár korun, ale jsou prodyšné asi jako igelit (zřejmě proto, že jsou vyrobeny z ropy a pár syntetických přísad). Hotovou líhní pro kvasinky jsou také (přes protesty chlapů a některých lesbicky orientovaných žen) těsná tanga. Netvrdíme však, že by ženy měly léto zahájit nošením "bombarďáků". Existují mnohé druhy pohodlné spodního prádla (například s krajkami), které jsou neskutečně sexy a přitom se vám nezařezávají do zadku. Jeden z nebezpečných mýtů tvrdí, že v bazénu, kde je voda neustále filtrována a dezinfikována nemají kvasinky šanci. Nevěřte tomu. Mykózu totiž nezpůsobuje špína v bazénu, ale právě jeho čistota, dezinfekce, chlor, který v pochvě zničí přirozenou mikroflóru.
Infekce močového traktu a záněty močových cest jsou stejně, jako mykóza v mnoha případech důsledkem ponechání si mokrých plavek na sobě v letních vedrech. Do ambulance urologa přichází s takovými problémy přibližně 90% žen. Mužů vyhledá odbornou pomoc jen pár (zřejmě se stydí. Mnohé příslušnice něžného pohlaví si tak rozhořčeně povzdechne, že to není spravedlivé. Proč jsou na tom muži opět lépe? Jak mohl toto Stvořitel dopustit ?! Příčina je zřejmě opravdu v Stvořiteli. Když "modeloval" první ženu vybavil její rozmnožovací orgány kratší močovou trubicí a aby toho nebylo málo, umístil ji blíže ke konečníku. Zato chlapům nadělil to, že ten malý kousek masa, ukrývající chlapskou močovou trubici je dostatečně dlouhý na to, aby muže ochránil před zánětem močových cest. V tomto případě opravdu platí, že delší je lepší. Vraťme se však k něžnému pohlaví. Žena, která má zánět močových cest pociťuje téměř neustále nutkání na močení. Močí častěji, v malých dávkách a při provádění této činnosti může mít v moči krev. také se jí zvyšuje tělesná teplota. Pokud v tomto případě nenavštíví lékaře, hrozí, že se zánět přenese do ledvin a v krajním případě jí tak hrozí několikadenní hospitalizace.
Nevhodné oblečení není jediným nebezpečím pro vznik mykózy a urologických problémů. Nedostatečný pitný režim může být také spouštěčem těchto chorob. Pokud žena nedostatečně pije (myslíme tím vodu), nastává dehydratace, kvůli které houstne poševní hlen a zvyšuje se počet kvasinek. Proto nelze zapomínat na pitný režim. Jako prevence také funguje omezení sladkostí, kořeněných jídel a soli. Je paradoxní, že v bufetech na koupalištích začíná nezřídka jídelníček sladkými palačinkami či kořeněnými klobásami. Nevhodná je také silná káva a přeslazené nápoje. Končíme gastronomické okénko a zpět k tangům. Ten uzoučký pásek vzadu na nich je sice erotický, ale hlavně v létě funguje doslova, jako knot - nasaje bakterie s potem a vlhkostí a vzápětí ho přivede přímo k močové sliznici. Co se stane dále zřejmě nemusíme popisovat. Kvůli tomuto efektu také mnozí lékaři nedoporučují nosit ženám v letních měsících tampony. Některé statistiky přišly také s odhalením, že nemoci močových cest postihují více ženy kuřačky. Pokud se chcete ve vedrech zchladit a nevíte jak, přečtěte si následující věty. Ty mnohé z vás zchladí dokonale. Léto je pro mnohé synonymem pro nevázané a patřičně divoké sexuální dobrodružství. Zabrzděte .... a myslete na to, že příliš mnoho sexu může být (a také je) zdrojem mnoha infekcí. Na milování na pláži během úplňku raději úplně zapomeňte. Ve filmech je to sice hezké, ale řečeno slovy jedné známé herečky: "Nikdy více !!! Písek jsem měla všude, všude, úplně všude ... a já jsem si přišla užít a ne se dát vybrousit! "K tomuto se ještě patří dodat, že" broušení ", do kterého se vloží mikroby může mít opravdu nepříjemné následky. Á propós víte, co má společného broušení s brusinkami? Nic. Ale i tak je vzpomeneme.
Skalním plavkyním, které mají sklony ke kvasinkovým infekcím hrozí každoročně nějaký ten zánět. Pokud však preferují koupání v moři, dělají velmi dobře. Jediné místo, kde vznik kvasinkových infekcí téměř na sto procent nehrozí, je slaná voda. Odborníci doporučují se v ní doslova vyřádit. Čím více tělesných dutin propláchne, tím lépe. Mořská voda je hojivá. Přírodním pomocníkem v prevenci proti zánětlivým onemocněním intimních míst jsou brusinky. Látky v nich obsažené totiž pomáhají vytvořit jakýsi obal, který bakteriím brání v přichytávání se uvnitř močového traktu. Pokud tedy uvidíte na pláži ženu, konzumující tyto chutné plody, věřte, že četla tento článek...
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.