O množství komárů nerozhoduje teplé zimní počasí. Nejdůležitější jsou první jarní týdny. Pokud jsou deštivé, komárů výrazně přibývá. Vajíčka nakladou do stojatých vod. Roli hrají i rozvodněné toky řek během jara.
Na zahradní párty nebo grilování určitě neutíkejte rovnou z práce či sportovní aktivity. Pot je pro komáry jako magnet. Určitě si předtím dopřejte sprchu. Platí to i v případě, když jdete spát. Pokud nemáte v pokoji přípravek na plašení komárů, budou zpocené tělo vnímat jako výzvu.
Na podvečerní procházku si raději oblečte něco bílého. Zejména, pokud chodíte k vodě. Možná se vám bude zdát odstín nepraktický, ale bílá odradí komáry od útoku. Černé a modré odstíny je lákají víc.
Letí na vás komáři jako na nejchutnější dezert? Pořiďte si ventilátor! Pokud ho správně natočíte, nebudou tak intenzivně vnímat váš pach. Díky tomu malému triku odrazíte větší nápor komárů.
Pokud se chcete vyhnout tradičním repelentům, sáhněte po přírodních éterických olejích. Počítejte však s tím, že jejich účinek je krátkodobý. Na kůži si můžete aplikovat olej z citrusových plodů, levandule, eukalyptu nebo z cedru, ale pozor, zředěné nosným olejem! Komáry zaplaší i bazalka a rostliny rajčete.
Štípl vás komár a nemáte po ruce gel z lékárny? Místo vpichu si ochlaďte, například kostkou ledu nebo mraženým sáčkem zeleniny. Položit si na něj můžete plátek citronu nebo cibule. Vyhnete se tomu, aby místo kousnutí otékalo a svědilo.
S dobou kráčí i boj proti komárům. Věděli jste, že existují mobilní aplikace, které dotěrný hmyz zaplaší? Jsou založeny na vysokofrekvenčním zvuku, který neslyšíte, avšak pro komára je nepříjemný Tyto vymoženosti mnozí považují za kontroverzní, ale vyzkoušet se má všechno!
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.