V boji proti kožním obtížím jsou dobrou zbraní kvalitní rostlinné oleje. Semena lokálních i exotických rostlin, stromů či ovoce se v laboratořích přeměňují studeným lisováním na tekuté dary matky přírody. Jejich všestranné účinky příznivě ovlivňují nejen kvalitu pokožku, ale i vlasů a nehtů. Rozmazlovat tak můžete tělo bez výčitek svědomí. Výrobky renomovaných firem nejsou testovány na zvířatech, neobsahují syntetické konzervanty a minerální oleje, umělé aromatické látky či barviva, geneticky modifikované suroviny a ani produkty z ropy.
V řadě přírodních přípravků najdete kompletní sety, které pomáhají při omezování tvorby strií či celulitidy, ale také upravují a zmírňování již viditelné příznaky. Abychom pochopili důležitost olejů pro naši pleť, je dobré vědět, jak a proč tyto problémy vznikají.
Ačkoliv je pokožka jako ochranná vrstva odolná a pružná, vlivem nesprávného životního stylu, vnějších faktorů či hormonálních změn její struktura zejména u žen slábne. Celulitida obvykle postihuje stehna, boky, hýždě či paže, přičemž strie i prsa a bříška těhotných a maminek.
Strie vznikají v důsledku deformace vazivových tkání tlakem. Takové poškození během našeho života zapříčiňuje prudký růst kritických partií, který v dospívání či během těhotenství jednoduše neovlivníme. Způsobit viditelné trhlinky na kůži však může i rychlé nabírání svalové hmoty při cvičení, přibývání nebo naopak náhlá ztráta hmotnosti.
Co se celulitidy týče, ta souvisí s tukovými buňkami. Nicméně, vůbec neplatí, že štíhlé ženy ji nemají. Jedná se totiž o kožní problém a postihuje něžné pohlaví bez ohledu na váhu či věk. Tukové buňky v nejspodnější části kůže při celulitidě zvětšují vlivem absorpce tuku z krevních cév. Ten následně tlačí na pojivovou vlákna, která prakticky drží kůži pohromadě a jsou připevněna nad svalem. Právě napínání tkání tukovými buňkami vytváří viditelné hrbolky na povrchu, každé ženě dobře známé jako pomerančová pokožka.
Při vyhýbání se kožním deformacím obecně pomáhá zdravý životní styl, dodržování pitného režimu, vyvážená strava a dostatek pohybu. Ani ty však nezaručí, že se problémy časem neobjeví. Při každodenní péči o pokožku se proto už od mala doporučuje řídit hlavním heslem: hydratovat, hydratovat, hydratovat...
Přírodní oleje svými antioxidačními a regeneračními účinky pomáhají pokožku vyživovat do hloubky. Intenzivní hydratace posiluje tkáně, které se stávají pružnějšími a odolnějšími. Antiseptické účinky některých olejů přispívají k aktivaci ochranných vlastností pokožky a zlepšené cirkulaci krve i lymfy. Skořicový éterický olej podporuje prohřátí pokožky, čímž dochází k rozšíření cév. Ricinový olej urychluje hojení už viditelných jizev či pomerančové pokožky. Pozitivní účinky zelených semen kávovníku se využívají při výrobě kávového oleje. Ten obsahuje přírodní enzymy, vitamíny a kofein. A třeba meruňkový olej zase ocení bříška těhotných žen a maminek, protože ty vyhledávají úlevu pro svou namáhanou pokožku.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.