Umíte si představit, kolik bakterií žije ve vašem zubním kartáčku a jak se jim tam ve vlhkém prostředí může dařit? Nestačí si kartáček opláchnout pod tekoucí vodou. Po každé nemoci bychom měli okamžitě měnit kartáček za nový, ale nejen to. Alespoň jednou za pár dní bychom ho měli propláchnout vroucí vodou nebo dát mýt do myčky programem s nejvyšší teplotou.
Přesto, že je vaše židle nebo křeslo má, přestaňte je používat. Speciálně při vstávání a nahýbání se, ale i při sezení. Takto si trošku posílíte i vaše břišní, stehenní a zádové svaly, což pomáhá ochránit před nepříjemnostmi ve vyšším věku. Optimální způsob jak vstát ze židle je tento: položte nohy pevně na zem, stáhněte břišní, sevřete stehenní svaly a pomalu bez použití opory rukou se postavte. Každé jedno takové vstávání ze židle je perfektním cvičením hlavních svalů stehen a hýždí. Dvojitý efekt dosáhnete tím, že i sedat do křesla či židle si budete aniž abyste rukama dotkli opěrek.
Jeden malý probiotický jogurt s nízkým obsahem tuku denně dokáže podle stránek Daily Mail výrazně snížit riziko diabetu - až o 28 procent. Je to s největší pravděpodobností díky prospěšným bakteriím a speciální formě vitaminu K, která se nachází ve fermentovaných mléčných výrobcích.
Foukáte z obou nosních dírek najednou, když si čistíte nos? Chyba! Tak jako se malé děti učí - nejdříve zacpat jednu dírku a foukat z druhé, pak vystřídat. Když foukáme z obou najednou, hlen se nám může zatlačit do vedlejších nosních dutin, což může způsobit sekundární infekci.
I když je venku zima, pravidelně větrejte - doma, v kanceláří, v autě, i když cestujete v MHD, pokud je to možné. Otevřením okna neprochladnete, ale snížíte riziko přenosu onemocnění z nemocných lidí, kteří se ve vaší blízkosti nacházejí. Zajímavý australský výzkum ukázal, že pokud strávíte 90 minut v autě s někým, kdo má virózu, na 99 procent virus zachytíte. Pokud otevřete okna, toto riziko klesá jen na 20 procent. Podobně je to i v budovách.
Přetopené byty jsou samy o sobě zdrojem mnoha problémů, možná však nevíte o tom, že mírný chlad může být i prospěšný. Při pobytu v mírném chladu stoupá hladina zdravého takzvané hnědé tukové tkáně. Je to forma tělesného tuku, který se celý spaluje a pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi. Optimální teplota v místnosti na spaní je 19 stupňů Celsia.
I vy se necháváte budit mobilem? Expert na spánek doktor Neil Stanley je přesvědčen, že nejlepší pro člověka je jít spát tak brzy, aby se vzbudil ráno přirozeným způsobem a nepotřeboval budík. Pokud ho potřebujeme, tak bychom si měli vybírat analogový namísto digitálních alternativ. Digitální budíky a mobily by neměly být v místnosti, kde se odpočívá a spí, protože mohou narušit tvorbu hormonů, zejména melatoninu. Ráno se budete cítit podstatně unavenější, než kdybyste spali v pokoji bez technologii, jen s analogovým budíkem po ruce.
Vlažný čokoládový nápoj z kvalitního kakaa s co nejmenším obsahem cukru před spaním je velmi dobrým uklidňujícím prostředkem, ale také pomocníkem pro zdraví. Antioxidanty, které kakao obsahuje, zlepšují paměť tím, že podporují krevní oběh. Platí to i pro lidi ve vyšším věku, což je obrovskou výhodou. Vyberte si značku kakaa s nejvyšším podílem kakaové sušiny, pijte ho denně a když vám bude šedesát, můžete mít paměť jako třicetiletí. Co myslíte, to už stojí za vyzkoušení, ne?
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.