Jak udělat správnou domácí pedikúru? Začněte horkou koupelí na 10 až 15 minut. Poté nohy důkladně osušte i mezi prsty, snížíte riziko vzniku plísní. Na obroušení zrohovatělé kůže je ideální pemza, případně skleněný pilník. Vyvarujte se používání žiletky nebo břitvy. Jejich nešetrným použitím si můžete ublížit. Nohy je možné ještě ošetřit peelingem. Jak ještě vylepšit výsledek pedikúry? Pomohou vám babské rady využívající ingredience, které máte běžně doma.
Namočte si nohy v teplé vodě, aby kůže změkla, a pak do ní vetřete směs vazelíny a citronové šťávy. Nechte působit, ideálně tak dlouho, až směs vsákne. Přebytečnou mastnotu setřete.
Na paty lze použít i klasický jelení lůj, kterým můžete paty natřít. Můžete ho rozpustit ve vodní lázni a vzniklým olejíčkem nohy natřít a ideálně nechat přes noc působit, dokud lůj nevsákne.
Na tvrdé a popraskané paty zabírá zábal z dužiny banánu, kterou necháte působit nejméně deset minut a poté opláchnete.
S úspěchem můžete použít pro zábal i obyčejné vepřové sádlo, které necháte vsáknout nejlépe přes noc. Zbylou mastnotu setřete například kuchyňskou utěrkou.
Zabalte paty do tvarohu, překryjte igelitem a dejte je do ponožek, nechte působit ideálně přes noc a poté nohy opláchněte vlažnou vodou s mýdlem.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.