a už léta pravidelně několikrát denně cvičíte, možná jste si to všimli také. Nebo máte někoho podobného ve svém okolí. Cvičí jako blázen, na těle nemá gram tuku a tělo pevné a pružné.Jenže, to neplatí i o tváři. Důvod je jednoduchý, výrazné kardiovaskulární cvičení totiž dokáže působit na náš vzhled i negativněji způsobem. Přidávat vrásky a způsobovat předčasné stárnutí.
V angličtině má tento stav název "gym face" (tvář z fitka). Doslova označuje pokožku, která v důsledku dlouhodobého a pravidelného cvičení na doraz dostává zabrat a stárne rychleji než u jiných. Jejími nejčastějšími oběťmi bývají běžci, kteří vícekrát týdně běhají dlouhé tratě. Ale i další fyzické aktivity s vysokou zátěží mohou říci své. V podstatě dochází k tomu, že dlouhodobá zátěžová aktivita způsobuje nedostatek kyslíku v tukových zásobách v pokožce obličeje (zejména na tvářích) a tvář rychleji stárne. Ztrácí elasticitu a jas.
Řeč nebude o zákrocích na klinice krásy. Stačí například jemně upravit cvičení. Vhodnější je věnovat se aktivitě v krátkých intenzivních intervalech - od třiceti sekund do minuty a střídat se stejnou úrovní časovou složkou odpočinku. Při kardiovaskulárních aktivitách je dobré střídání i s prací s činkami. Běh nebo cyklistiku provádějte raději v kratších intervalech. A v neposlední řadě může zaúčinkovat i vhodná strava. Tuky v ní jsou v tomto případě důležitou složkou - jde však o tuky zdravé. Doporučuje se například konzumace avokáda, olivového oleje či například ryb. Pomohou i mléčné výrobky. A při sportech venku samozřejmě používejte kvalitní pleťový krém s vyšším ochranným slunečním faktorem.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.