většinou pečujeme o svou pleť aktivněji než v létě. Studený vítr a mráz nás nutí sahat po mastnějších krémech a dopřát tak pokožce pravidelnou hydrataci a potřebnou ochranu. Zapomínat na kosmetickou péči během léta by se nám však mohlo nepěkně vymstít, a to určitě nechceme.
Už dávno není tajemstvím, že slunce a jeho záření neposkytuje organismu jen benefit ve formě cenného vitaminu D, ale bohužel i nadměrné vystavování pokožky UV záření, které na ni může mít časem velmi neblahý vliv. Negativní účinky UV záření se mohou projevit zejména v podobě urychleného stárnutí kůže, vzniku karcinomů, nemelanomových nádorů, či zhoubného melanomu. Rozsah poškození pak závisí zejména na čase stráveném na slunci, použité ochraně ve formě UV filtrů v kosmetice a na konkrétním fototypu pleti. Fototypů pleti je šest. Od nejbledší pleti až po nejtmavší typy, které se vyznačují nejvyšším podílem kožního pigmentu melaninu.Ten poskytuje přirozenou ochranu pokožky před sluncem. Zjednodušeně řečeno, čím bledší typ pokožky máte, tím kratší dobu můžete strávit na slunci "bez újmy".
Kosmetický trh v dnešní době nabízí nepřeberné množství produktů určených na opalování s deklarovaným obsahem UV filtrů. Pro snadnější orientaci byste měli vědět, že existují dva druhy filtrů používaných v kosmetice, a to chemické a minerální. U kvalitních lékárenských produktů by neměl být problém ani s jedním z těchto filtrů. Pokud však máte citlivou pleť, nebo vybíráte opalovací přípravek pro děti, zvolte raději ochranu na bázi minerálního UV filtru. Co se týče výšky ochranného faktoru, orientujte se opět podle svého fototypu pleti. Není vždy pravdou, že vyšší faktor je ten lepší. Naopak, na běžné používání v našem pásmu obvykle postačuje ochranný faktor 15-20. Jiná situace je, když cestujete na dovolenou, nebo vybíráte produkty pro problematickou a dětskou pleť. Určitě se však na této kosmetice nevyplatí šetřit a nakupovat byste ji měli ideálně v lékárně po konzultaci s dermatologem, či lékárníkem.
S přibývajícími léty se kůže regeneruje stále pomaleji. Proto je nezbytné pravidelně ji zásobovat potřebnými látkami, které regeneraci umí aktivně dopomoci. Pro pleť namáhanou slunečním zářením, která jeví první, či pokročilejší známky zralosti doporučujeme zejména pravidelné aplikování kyseliny hyaluronové pomocí pleťové kosmetiky. Kyselina lipoaminová a isoflavony zase pomohou zpevnit ochablou kůži v oblasti lícních partií, krku či dekoltu, který zralost pleti nekompromisně prozradí. Kromě zmíněných účinných složek by pleťový krém měl pleť přirozeně hydratovat, například pomocí kvalitního panenského olivového oleje lisovaného za studena.
Přesněji - vaše oční okolí. Vrásky se zde tvoří jako první a působením slunečního záření se výrazně prohlubují. Tato oblast obličeje se vyznačuje velmi jemnou a tenkou pokožkou s přirozeně nižší vlhkostí. Díky mimice je také v neustálém pohybu, což také přispívá k rychlejší tvorbě vrásek.
Protože oči jsou v centru pozornosti vašeho okolí v komunikaci a prvním kontaktu s lidmi, měli bychom jim věnovat adekvátní pozornost. Používání pleťového krému na oční okolí je možné do jistého věku, přibližně do 20. -25. roku života, kdy se objevují první náznaky vrásek. Později bychom měli začít aplikovat kosmetiku speciálně určenou na oblasti očního okolí. A na jaké účinné složky bychom se měli zaměřit při výběru této kosmetiky? Sáhněte po výrobcích s kombinací kofeinu a hyaluronu, která urychlí mikrocirkulaci. Proti otokům účinně působí produkty s chladivým efektem. Samozřejmostí by měla být také ochrana prostřednictvím kvalitních slunečních brýlí.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.