Zejména během mrazivých dnů je naše pokožka vystavena zátěži, což se odrazí na jejím vzhledu a tím i zdraví. Kůže je často suchá až popraskaná, svou přirozenou barvu mění na více či méně červenou. Tím náchylnějším se od mrazu mohou vytvořit až puchýřky, které je velmi obtížné odstranit. Proto třeba myslet předem. Před vykročením do zimy se důkladně nakrémujme ochranným krémem. Každý ví, co mu vyhovuje. Ideální krém na zimu by měl být však dost mastný, aby mastný ochranný filtr na pokožce splňoval svou funkci. Ideální na zimu je obyčejná indulona, případně její měsíčková varianta, která pokožku zároveň uklidňuje. Pokud jste to s pobytem venku přehnali a odnesla si to vaše pleť, zkuste měsíčkovou masku či zábal. Připravit si ji můžete doma nebo koupit hotový preparát v lékárně. Proto je dobré mít doma po ruce usušené měsíčkové květy, které stačí zalít vroucí vodou a nechat 15-30 minut louhovat. A následně se touto pleťovou vodou umýt. Případně se můžete umýt, nakrémovat běžným krémem a na krém poskládat lupínky měsíčku. Pleť se určitě uklidní.
Pokud i přes silné rukavice kůže na vašich rukách praská, nezoufejte. Patříte k těm, pro které jsou i v zimě rukavice tabu? Velká chyba! Nedivte se pak, že i vaše ruce se proti mrazu a chladu bouří. Pokud i přes silné rukavice kůže na vašich rukách praská, nezoufejte. I pro vás je zde několik tipů. Pokud jste se právě vrátili z venku a na rukou cítíte nepříjemné pálení, dopřejte jim zábal. Ruce natřete hrubou vrstvou krému a nasaďte si jemné bavlněné rukavičky. Ideální je nechat takto ruce během celé noci. Ráno pocítíte rozdíl. Z času na čas dopřejte rukám i tuto změkčující masku: dvě PL lžíce ovesných vloček smíchejte s jednou PL olivového oleje, případně měsíčkového oleje, který koupíte v lékárně. Směs naneste na ruce a nechte působit minimálně 20 minut. Pokud nemáte ovesné vločky, natřete si ruce pouze olivovým olejem. Ten dokáže s citlivou pletí hotové zázraky. Pokud vaše pokožka trpí a praská často, pravidelně ji krémujte s krémy obsahujícími mandlový olej a výtažky s mandlí či propolis a mateří kašičkou.
Pokud chcete svým nehtům opravdu pomoci, pravidelně si nehty namáčejte do mandlového oleje. Křehké, lámavé a nezdravé nehty trápí mnohé z nás, zejména však v zimě. Ne vždy je nejlepším řešením lak na třepící se nehty. Ten problém neřeší, jde spíše jen o kosmetickou záležitost. Pokud chcete svým nehtům opravdu pomoci, pravidelně si nehty namáčejte do mandlového oleje, případně oleje z pšeničných klíčků. Křehké nehty zpevní i obyčejný olivový olej a citronová šťáva. Z času na čas můžete použít i kalciový krém.
Odborníci na krásné vlasy doporučují v zimě nosit čepici. Není to jen módní doplněk, ale v první řadě ochrana před chladem. Ať už máme na hlavě hustou hřívu nebo jen pár jemných vlásků, i ty nejvíce trpí právě v zimě. Bičuje je silný vítr, tuhý mráz a nepříznivě působí i vlhko ze sněžení. Co dělat, aby byly i v zimě naše vlasy korunou krásy? Odborníci na krásné vlasy doporučují v zimě nosit čepici. Není to jen módní doplněk, ale v první řadě ochrana před chladem. Mějte na paměti, že čepice by měla být dostatečně velká, v opačném případě hrozí špatné prokrvení pokožky celé hlavy. Pokud jste již v teple, čepici si dejte dolů. Dlouhý pobyt čepice na naší hlavě může odrazit nepříjemnou mastnotou vlasů. Vlasy si nikdy nemyjte horkou vodou a naopak s mokrými vlasy nevycházejte do zimy. Následkem rozdílu teplot by se zbytečně zlámali. V zimě se vyhněte i dlouhému fénování a pokud už musíte, fénujte vlasy studeným vzduchem. Vyhněte se i gelům. Pokud jsou vaše vlasy suché, pomůže jim rozšlehané vajíčko či olivový olej. Pokud působí jako bez života, oplachujte si je odvarem z kopřivy, břízy či heřmánku.
Domácí avokádová maska - 1 zralé avokádo, 2 lžíce zakysané smetany nebo jogurtu. Dužinu z avokáda rozmačkejte a smíchejte se smetanou nebo s jogurtem. Vzniklý krém vmasírujte do vlasů a překryjte je fólií nebo nahřátým ručníkem. Nechte 20 minut působit a poté vlasy umyjte šamponem. Avokádo výborně vyživuje pokožku a pomáhá ji udržovat jemnou a pružnou.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.