Tento mimořádně účinný antioxidant pomáhá pleti v boji s volnými radikály, které na ni útočí prostřednictvím jemných částeček prachu a slunce. Kromě toho se podílí na produkci kolagenu v pleti, dokáže předcházet vzniku pigmentových skvrn a už po krátkém používání navrátí pokožce rovnoměrný tón a zdravý jas. Je vhodný pro všechny typy pleti, ale dejte pozor na správné dávkování.
Jedná se o nízkomolekulární kyselinu. Zda ji váš produkt obsahuje, zjistíte na obalu. Protože jen v takové podobě dokáže proniknout do kůže a zásobit její vrchní vrstvu živinami. Díky úžasné schopnosti vázat vodu se kyselina hyaluronová postará o pevnou pokožku a zlepší její hydrataci. Ale pozor, pokud chcete mít pleť skutečně vláčnou, hydratovanou a bez vrásek, musíte přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové používat pravidelně. Trápí vás vysušená a vrásčitá pleť? Vsaďte na kúru s čistou kyselinou hyaluronovou, nanášejte ji na vyčištěnou pleť ráno a večer a za pár týdnů se můžete těšit na první výsledky.
Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je v podobě kolagenových vláken základní stavební hmotou podpůrných tkání. Právě tato bílkovina je zodpovědná za mladistvý vzhled pleti. Tvoří se v hluboké vrstvě kůže z několika různých aminokyselin a zajišťuje, že kůže je pružná a pevná. Věkem se však počet kolagenových vláken snižuje a tím se snižuje i jejich schopnost tvořit kolagen. Výsledkem je tolik obávaná ztráta elasticity a "propadávání" horních vrstev kůže, což má za následek tvorbu jemnějších i hlubších rýh a vrásek. Odborníci se shodují na tom, že kolagen neprochází vrstvami kůže a proto je v kosmetických krémech neúčinný. Velmi dobré výsledky ale zaznamenalo užívání kolagenu jako potravinového doplňku ve formě nápoje. Aktivní složky v přípravku zasahují dermis, tedy hlubší vrstvu kůže zevnitř, kde reaktivují tvorbu kolagenu. Hydrolyzovaný kolagen se po požití dostane do krevního oběhu a ním do hluboké vrstvy kůže - dermis. Existují však už i krémy, které dokáží hydrolyzovaný kolagen dostat do potřebné hloubky kůže. Skvěle fungují například v oblasti očí.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.