a také ji sužují často ekzémy. Toto vše může dermokosmetika pomoci řešit. Tedy vlastně pomáhá tam, kde obyčejná kosmetika nestačí. Mnohé přípravky si můžete zakoupit v lékárně, nejsou však zárukou dobrého výsledku, protože každému pomůže něco jiného. Je dobré se poradit s dermatologem. Ale ani dermokosmetika není všemocná a určitě neléčí závažná kožní onemocnění, jako například lupénku.
Vlivem nestandardního vnějšího působení velmi zrudne. Příznaky jsou svědění, štípání, tvorba popraskaných cévek a skvrn. To může nastat i při konzumaci nesprávných potravin, použitím nesprávné kosmetiky, při stresu, nepříznivém počasí, změnách teploty.
K citlivé pleti je třeba přistupovat skutečně pečlivě. Hlavní je zejména prevence nepříjemných projevů a minimalizace negativních vnějších vlivů. Nutností jsou přípravky pro citlivou pleť, které by neměly obsahovat žádné alergizující látky, jako jsou parfémy, barviva, alkohol, čistící složky a konzervační látky. Problémy může někdy způsobovat i chlorovaná voda nebo příliš teplá voda. Je dobré dbát na dostatečnou hydrataci kůže. Hydratační krémy pokožku hydratují a také uklidňují. Peelingy nejsou vhodné pro citlivou pokožku.
Považuje se za problém dospívající mládeže, ale často jí trpí lidé i v dospělosti. Příčinou vzniku pupínků je zejména tvorba mazu, zejména na čele, kolem nosu a na bradě. Často se vyskytuje i na ramenou a zádech. Akné může zhoršovat špatný životní styl, stres, nevhodná kosmetika a odumřelé kožní buňky.
Základem je pravidelné čištění a regulace kožního mazu. Pokožku je třeba pravidelně ošetřovat speciálními přípravky na mastnou pokožku. Vhodné jsou mycí gely a pěny, které pokožku nevysušují a nedráždí, pouze odstraní nečistoty, maz a bakterie. Po nich je dobré použít antibakteriální pleťovou vodu, která stáhne póry a kůži dočistí. Vhodné jsou prostředky, které mají i zmatňující účinky. I takovou kůži je třeba hydratovat. Pokud jí totiž chybí vlhkost, akné se může dokonce ještě zhoršit. Při méně závažných stavech je třeba pravidelně navštěvovat kosmetický salón, kde vám pleť hloubkově vyčistí. Při závažnějších potížích je nutná návštěva dermatologa, který určí léčbu.
Velmi suchou pokožkou trpí zejména děti do 10 let a lidé nad 60 let. Příčinou jejího pnutí a vzniku šupinek je nedostatečná funkce mazových žláz a málo přirozených lipidů, jakož i omezené množství přirozených hydratačních faktorů.
Pokud je pokožka dobře hydratovaná, méně se tvoří šupinky a pokožka nesvědí. Suchou pokožku je třeba pravidelně mýt, ale ne příliš teplou vodou a ne příliš dlouho. Tím je kůže ještě více ochuzována o přirozenou vlhkost a narušuje se její ochranný film. Po umytí pokožku nedrhněte, pouze ji zlehka osušte a ošetřete hydratačním přípravkem. Pleťový krém by měl být neparfémovaný a hypoalergenní. Velmi prospěšné jsou výživné oleje. Takovou pokožku chraňte před sluncem. Atopická pokožka může přerůst do atopického ekzému, chronického zánětlivého onemocnění, které je charakteristické olupováním, kůže, praskáním, svěděním a zarudnutím kůže. Ekzém vyžaduje návštěvu odborníka a nasazení léčby.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.