Věčná a nadčasově platná kniha knih (Bible) odkazuje na biblickou knihu přísloví, kde nabízí i tyto rady, jak být moudrým:
Uvědomujete si, že začínáme stárnout už v dětství? Ve věku do 10 let máme o stárnutí jen mlhavé povědomí. Na otázku "Kolik je ti let?" dítě odpoví: "Čtyři a půl." Ale později už neříkáme: "Je mně třicet šest a půl". Dítě říká: "Je mi čtyři a půl" nebo "Bude mně pět". A to je klíčové. Pak jste teenager, ale tím to nekončí. Skáčete do dalšího a dalšího věku. Na otázku "Kolik je vám let?", odpovídáte: "Bude mně šestnáct" ... A pak přijde ten toužebně očekávaný den, kdy vám je osmnáct (věk dospělosti). A je co slavit! Hurá! A potom přijde třicítka. Ach jo! Co se stalo? Zní to jako nakyslé mléko. Zkyslo, museli jste ho vylít. A je po legraci, připadáte si jako zkažený knedlík. Co je špatně? Co se změnilo? Dosáhli jste osmnácti, přehoupla se třicítka a spějete ke čtyřicítce. Šlápnete na brzdy, ale klouže to, život jde dál. Než se stačíte vzpamatovat, je tu padesátka a sny jsou tam, někde tam ... Ale pozor! Ani se nenadějete a spějete k šedesátce. Takže vám bylo 18, pak 30, 40, 50 a spějete k 60. A jde to tak rychle, že máte 70. Po osmdesáti už běží dny podle denního režimu: dožívá se oběda, odpoledne. Večer se zalehne do postele. Po devadesátce je to stejné, jen začnete mluvit. "Už mám devadesát". A pak se stane něco divného. Když se přehoupne stovka, stanete se znovu dítětem a říkáte: "Mám sto a půl". Dožili jste se ve zdraví například 110 a půl!
Zapamatujte si, že život se neměří počtem nádechů, ale okamžiky, kdy si vydechneme. Vyplatí se usilovat o to, abychom co nejvíce dní svého života prožili naplno!
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.