Jsou to především tyto tři emoce: agresivita, smutek, strach. V odborné literatuře se dozvídáme, jak některé emoce dokážou významně ovlivňovat naše tělo. Agresivita, hněv, nespokojenost, popudlivost a nenávist mohou mít za následek dokonce onkologická onemocnění, onemocnění žlučníku a jater. Také jsou důvodem pro vznik ledvinových kamenů, pro vznik zánětlivých procesů, či pro vysoký krevní tlak. Smutek, pocit křivdy, melancholie, pocit samoty blokují naši tělesnou energii. Říká se, že strach, úzkost, nervozita, obavy, podezírání, žárlivost a pochybnosti nejdříve sžírá mysl a pak tělo. Objevují se onemocnění srdce, poruchy dýchání, poruchy trávení i psychická onemocnění.
Zdraví je výsledkem rovnováhy mezi naším způsobem života a okolím, ve kterém žijeme. Významně nás ovlivňuje rodina, škola, pracoviště ... Harmonie je nesmírně důležitá. Být vyrovnaný se sebou samým i s prostředím přináší pocit štěstí. To, co se nám děje, však není vždy výsledek prostředí a lidí, se kterými žijeme. Měli bychom se naučit vzít odpovědnost za sebe, nelitovat se, nelamentovat, ale jednat. Každý člověk může pro své zdraví něco udělat, jen musí chtít!
Nepěstujme si je, naopak naučme se poslouchat své tělo, pracujme na sobě. K tomu není potřeba speciální vzdělání, každý člověk, pokud chce dokáže si určit své problémy ,a pak změnou návyků může pro své zdraví hodně udělat.
Pokud jste se na chvíli zastavili a zamysleli nad obsahem předchozích slov, už to znamená hodně. Jenže, na nic v životě neexistuje příručka. Tak jako jsme individuální osobnosti, i naše cesty za zdravím budou individuální. Máme to ve vlastních rukou.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.