Ne, nemusíte být denně v klubu nebo vysedávat na kávě, abyste mohli udržovat zdravé sociální vazby. Dejte si předsevzetí, že nebudete zanedbávat rodinu ani staré přátele, stejně jako se nebude bránit poznávání nových lidí. Uvidíte, jak dobře se budete cítit, když se nebudete izolovat od světa. Chce to nové impulsy, tak do toho!
Věřte, nebo ne, lidé ve vyšším věku, kteří mají alespoň sedm hodin aktivního odpočinku týdně, mají až o polovinu menší riziko infarktu a srdečních chorob! A to už stojí za pováženou, co říkáte? Nemusíte se denně potit v posilovně, ale neměli byste na pohyb zapomínat. Klidně zvolte i práci v zahradě, chůzi, procházky, pomalý běh nebo cokoliv, co vás rozpumpuje a zrychlí vám puls.
Důchodci, kteří jsou fit, často cvičí svůj mozek hraním karet, šachu, scrabble a absolvují různé vědomostní kvízy, aby si dopřáli prevenci před Alzheimerem a jinými chorobami spojenými s vyšším věkem.
Konkrétně? Na pohár se dívejte jako na poloplný ne jako na poloprázdný. Vše je úhel pohledu. Když budete prožívat pozitivní věci, odrazí se to i na vašem zdraví.
Stres ještě nikomu nepomohl a vede jen k onemocněním srdce, obezitě a jiným negativním nemocem. Lidé, kteří se dožívají věku jsou podle mnoha studií klidní, vděční a střízlivě uvažující. Vy můžete snížit chronický stres psaním deníčku, sportem, relaxačními aktivitami, meditací, zábavou s přáteli nebo vyhledáním odborné pomoci.
Jezte zelenou stravu, hodně ovoce a zeleniny, která vám pomůže být fit a dodat tělu živiny, které potřebuje. Jezte pouze dokud jste už téměř sytí. Tak na 80%. Dejte žaludku čas, dokud dostane od mozku signál, že je již plný.
Vaše tělo se vám doslova a do písmene poděkuje. Očista mu pomůže zbavit se toxinů, usazenin a škodlivin, které ho jen zanášejí a dělají organismus nemocný.
Bolí vás hlava? To neznamená, že musíte okamžitě sahat po chemické podpoře ve formě tabletky. Přistupujte k pilulkám racionálně, a užívejte je až tehdy, když není jiné cesty. Tělo se vám poděkuje ve vyšším věku.
Lidem, kteří jsou v důchodu, ale stále dodržují svůj denní plán, se vede psychicky i fyzicky lépe než těm, kteří ho nemají. Nezapomínejte na své denní rutiny, udrží vás svěží, mentálně stabilní a nakonec i pozitivně naladěné.
Neměli byste spát méně než sedm hodin denně. Pokud se tak neděje, opět si koledujte o různé nemoci a chronickou únavu, která vám brání v aktivitách, které vás dělají šťastnými. Pospěte si tak často, jak to jen jde!
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.