Pokud je rodina větší, než je statistický průměr, nebo pokud častěji přicházejí na návštěvu hosté, pak konvenční sedací souprava sotva postačí. Rozkládací čalouněný nábytek nabízí dobrou alternativu. Tak lze začít s pěti prvky uspořádanými ve tvaru L. Sedačky na kolečkách doplňují sestavu do otevřeného kruhu. Tuto sestavu lze ještě rozšířit pomocí židlí přinesených z vedlejších místností. Když se vzdáte opěradel na ruce, ušetříte peníze i prostor. To však není za všech okolností nezbytné. Ale bez zvláštního rohového prvku se můžete obejít. Lépe poslouží rohový stolek. Hosté v každém případě využijí příruční stolky, které poskládané na sebe nezaberou mnoho místa.
Skříňová stěna dokáže stísňují a udělat neobyvatelnou i normální obývací pokoj, zvláště pokud má stěna přední část z tmavého dřeva nebo nalakovanou tmavým odstínem. Pokud teprve vybíráte nábytek, pak máte příležitost vybrat úzký nábytek a volně ho umístit. Moderní sektorový nábytek lze dobře uspořádat i do malých kombinací. Když nebude nábytek jen jednoduše seřazen u zdi, bude i malý prostor již na první pohled vypadat větší. Nejprve zvažte, zda nelze přistavit skříňky z obou stran vstupních dveří. I vedle okna lze nejednou postavit mělké sektorové regály. Nízkými skříňkami lze obklíčit sedací soupravu nebo psací stůl. Ostatně i diagonální uspořádání může v malém pokoji dělat zázraky. Při tomto uspořádání se prostor opticky roztáhne.
Platí to pro všechny prostory, ale obzvláště pro malé. Optický neklid vyvolává pocit stísněnosti. Směs mnoha libovolně zvolených barev a hojnost různorodých forem a vzorů působí vždy neútulně. Negativním příkladem může být malý prostor vyložený orientálními koberci, tmavá tapeta s výrazným vzorem, nebo nábytek, ve kterém se kombinují světlá a tmavá dřeva.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.